جستجو کن

    • 16+ سال
    • 12-15 سال
    • 2-11 سال
    • 0-23 ماه

معرفی هنگ کنگ

معمولا تصویر هنگ‌کنگ در ذهن ما با زد و خوردهای بروس لی به خاطر میآید. اما اکنون این شهر، یکی از مدرنترین شهرها و یکی از قطبهای اقتصادی جهان محسوب میشود که  مملو از فروشگاههای لوکس و شیک و بهترین مکان برای عاشقان خرید است. هنگ‌کنگ قلب اسباببازی جهان است. از این رو محبوب کودکان است زیرا مجذوب اسباب بازیهای دلربای این شهر میشوند.

شب هنگام قدم زدن در خیابانهای هنگ‌کنگ میتواند ساعتها سرگرمتان کند؛ زیرا فروشگاهها، کافهها و رستورانها تا پاسی از شب، باز و مملو از جمعیت است و میتوانید شبهای زنده و پر هیاهویی را تجربه کنید.  

 

اخبار و اطلاعات

آب و هوا

آب و هوای هنگ‌کنگ حدود نیمی از سال، نیمه گرمسیری و تا حدودی معتدل است. در ماههای نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) هوا آفتابی و معتدل میشود که بسیاری از افراد این ماهها را بهترین زمان برای سفر کردن میدانند.

 

غذاها

کوفتهی ماهی و رشته فرنگی (Fish ball noodles)

کوفتهی ماهی یکی از غذاهای محبوب کشورهای شرق آسیاست، این غذا شاید به خاطر سبک بودن آن و یا سالم تلقی شدن ماهی به عنوان یک غذا، مورد توجه قرار گرفته است.

ماهی بخارپز  Steamed fish))

چندین روش برای پخت ماهی به صورت بخارپز وجود دارد که رایجترین روش آن، پخت آن همراه با زنجبیل، پیازچه و انواع سسهاست.

وافل تخممرغ Egg waffle) (

وافل تخممرغ یکی از محبوبترین غذاهای خیابانی هنگ‌کنگ محسوب میشود. این غذا از تعداد زیادی تخممرغ، آرد و شکر تشکیل شده است و در ماهیتابه با حرارت زیاد، پخته میشود.

کباب غاز  (Roast goose (

گوشت غاز با انواع و اقسام ادویهجات بر روی زغال آنقدر حرارت داده میشود تا کاملا برشته شود. این غذا بسیار ترد و خوشمزه است و توصیه میشود که در سفر به هنگ‌کنگ، آن را از دست ندهید.

 

 

گشت و گذار

برج ساعت (Clock tower)

این برج ۴۴ متری که آجرهای قرمز در نمای آن به کار رفته است، یکی از بناهای تاریخی هنگ‌کنگ به شمار میرود. این ساختمان، تنها بنای باقیمانده از ایستگاه راهآهن «کولون-کانتون» و علت خاطرهانگیز بودن آن، مهاجرت میلیونها گردشگر چینی به هنگ‌کنگ است.

موزهی تاریخ هنگ‌کنگ (Hong kong museum of history)

تاریخ سه هزار سالهی هنگ‌کنگ، فراز و نشیب بسیاری داشته که تمام این تغییر و تحولها در این موزه، به تصویر کشیده شدهاند.

معبد «پولین» (Polin)

این معبد یکی از مشهورترین جاذبههای گردشگری هنگکنگ و شهرت آن علاوه بر خود معبد، به خاطر وجود مجسمهی بزرگ بودا در داخل آن است. مناظر اطراف این معبد، بسیار تماشایی و غذاهای دستپخت راهبان آن (که معمولا سبزیجات است)، بسیار لذیذ هستند.

مجسمهی بودای بزرگ (Big Buddha)

این مجسمه، بلندترین مجسمهی نشستهی بودا در جهان است که  ۳۴ متر ارتفاع و ۲۵۰ تن وزن دارد.

 

جاذبه‌های گردشگری کودکان

«دیزنیلند» (Disney Land)

این مجموعه شاید کوچکترین پارک دیزنی باشد ولی رفتن به آن خالی از لطف نیست. قسمتهای جدید مانند «استوریلند» با بیشترین اقبال عمومی مواجه است طوری که صفهای طویلی برای بازدید از آن تشکیل میشود.

«اوشن پارک» (Ocean Park) (پارک اقیانوس)

برخی این پارک را به دیزنیلند ترجیح میدهند؛ زیرا پارکی بسیار منحصر به فرد است و از شلوغی و هیاهوی دیزنیلند هم خبری نیست و در آن، بچهها میتوانند از تماشای حیوانات بهرهمند شوند. در بخش فوقانی این پارک و بر روی ترن هوایی، بهترین چشمانداز رو به شهر را خواهید داشت. در بخش پایینی این پارک نیز بچهها میتوانند از تماشای یک آکواریوم بسیار بزرگ لذت ببرند و در زمین بازی مخصوص بچهها، اوقات خوشی را بگذرانند.

تماشای دلفینهای صورتی)  Pink Dolphin Watching (

تماشای این موجودات دوستداشتنی میتواند تفریح خوبی هم برای بچهها و هم بزرگترها باشد. بچهها میتوانند همزمان از تفریح قایق سواری و تماشای این موجودات دوستداشتنی بهرهمند شوند.

 

زبان

زبانهای رسمی هنگ‌کنگ، انگلیسی و چینی است اما عملا مردم هنگ‌کنگ به زبان کانتونی صحبت میکنند که یکی از شاخههای زبان چینی است.

 

واحد پولی

واحد پول رایج این شهر، دلار هنگ‌کنگ و مستقل از چین است.

 

تفریحات شبانه

سمفونی نورها Symphony of light))

نمایش ۱۵ دقیقهای نور و صدا یکی از بهترین تفریحات شبانهی هنگ‌کنگ است. ساعت هشت هر شب، میتوانید شاهد نورپردازیهای تماشایی ساختمانهایی باشید که در امتداد بندر ویکتوریا واقع شدهاند.

کافهرستوران «لیلی و بلوم» (Lily&Bloom)

 کافهرستوران لیلی و بلوم در خیابان «وایندهام» (Whyndham) قرار دارد و یکی از شلوغترین و پر رفت و آمدترین کافهرستورانهای هنگ‌کنگ است. این مکان ۲ طبقه دارد که یکی از آنها به سبک معماری غربی و دیگری به سبک معماری هنگ‌کنگ ساخته شده است. نمای آجری داخل آن بسیار شیک و مدرن و صرف شام در این رستوران، بسیار لذتبخش است.

کافهی پشت بامی «سوا» (Sevva)

کافهی سوا در خیابان «چاتر» (Chater Road) واقع شده است. این کافه یکی از مکانهایی است که میتوانید از آنجا اشراف خوبی به مناظر شهر هنگ‌کنگ داشته باشید. هیاهوی مشتریان و فضای دلانگیز آن در شب و تماشای مناظر زیبای هنگ‌کنگ میتواند شب خاطرهانگیزی را برای شما رقم بزند. این رستوران به جز یکشنبهها تا ساعت ۲ بامداد باز است.

 

رستوران ها

رستوران «کاپو» (Capo)

 این رستوران در خیابان «کانتن» (canton) یکی از خیابانهای مهم هنگ‌کنگ واقع شده است. در این رستوران، غذاهای ایتالیایی، مدیترانهای، غذاهای مخصوص گیاهخواران و غذاهای فاقد گلوتن و نیز وعده‌‌های غذایی صبحانهی دیر هنگام، ناهار و شام سرو میشود. غذای بیرونبر، امکان پذیرایی در فضای باز، اینترنت رایگان و دسترسی آسان برای افراد ویلچری از ویژگیهای این رستوران است.

رستوران «تین لانگ هین» (Tin Lung Heen)

 رستوران تین لانگ هین در مرکز تجارت بینالمللی هنگ‌کنگ واقع شده است. در این رستوران، غذاهای چینی، آسیایی و غذاهای مخصوص رژیم غذایی گیاهخواری و همچنین دو وعدهی غذایی ناهار و شام، سرو میشود. پارکینگ، اینترنت رایگان، صندلیهای بلند و دسترسی آسان برای افراد ویلچری از ویژگیهای این رستوران است.

رستوران «توسکا» (Tosca)

این رستوران نیز در مرکز تجارت بینالمللی هنگ‌کنگ واقع شده است. رستوران توسکا، ارائه دهندهی غذاهای ابداعی به سبک ایتالیایی است. سقفهای بلند، فوارهها و چلچراغهای مجللش یادآور دوران امپراتوری روم هستند. این رستوران برای مراسم خانوادگی، قرارهای عاشقانه و حتی قرارهای کاری، مناسب است.

رستوران «زوما» (ZUMA)

رستوران زوما در منطقهی «لند مارک» (Landmark)، بهترین و شیکترین منطقهی هنگ‌کنگ واقع شده است. در این رستوران، غذاهای سوشی، ژاپنی، غذاهای آسیایی و همچنین غذاهای مخصوص گیاهخواران سرو میشود. سایر وعدههای غذایی که در این رستوران سرو میشوند عبارتند از: صبحانهی دیر هنگام، ناهار و شام. از ویژگیها و امکانات این رستوران میتوان به امکان پذیرایی در فضای روباز بیرون رستوران، پارکینگ، رزرواسیون، دسترسی آسان برای افراد ویلچری و اینترنت رایگان اشاره کرد.

 

مراکز خرید

مرکز خرید «آی اف سی» (IFC)

پیدا کردن این مرکز خرید بسیار آسان است؛ زیرا در مجاورت مرکز اقتصاد بینالمللی قرار دارد که بلندترین ساختمان شهر نیز هست. در داخل این مرکز خرید، انواع و اقسام برندها و رستورانهای شیک وجود دارد.

ساعت کار این مرکز خرید از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

«شانگهای تانگ» (Shanghai Tang)

شانگهای تانگ، یک برند شیک و بسیار معروف هنگ‌کنگی است که شهرتی جهانی پیدا کرده است. شعبهی اصلی این برند در خیابان «دادل» (Duddell) در قلب منطقهی اقتصادی هنگ‌کنگ قرار دارد که عرضه کنندهی انواع لباسهای مردانه و زنانهی شیک است.

مرکز خرید «لند مارک» (Landmark)

این مرکز خرید که به «سنترال» هم معروف است، درست در مرکز شهر قرار دارد و یکی از مهمترین و قدیمیترین مراکز خرید در هنگ‌کنگ به شمار میرود. این مرکز خرید، برندهایی را عرضه میکند که به ندرت در جای دیگری از آسیا یافت میشود.

مرکز خرید «پسیفیک پلیس» (Pacific Place)

این مرکز خرید در منطقهی «ادمیرالتی» (Admiralty) یکی از بهترین و شیکترین مناطق شهر واقع شده است. طبقهی فوقانی این مرکز خرید، عرضهکنندهی معروفترین برندهای پوشاک و کیف و کفش است و در طبقهی پایین، رستورانها و سوپرمارکتها را میبینید.

 

مناظر طبیعی

ساحل «چیونگ شا» (Cheung Sha)

این ساحل، بهترین مکان برای رهایی از شلوغی و هیاهوی شهر است. میتوانید در کنار دریا خلوت و تنهایی خود را داشته باشید و به آبهای زلال دریا بنگرید. برای رفتن به این ساحل باید مقداری از راه را با کشتی و بقیه راه را با اتوبوس بروید.

باغ گیاهشناسی و باغ وحش هنگ‌کنگ

در این مکان میتوانید انواع میمون و اوران گوتان را مشاهده کنید. همچنین یک باغ بزرگ با پرندگانی زیبا و رنگارنگ و چند لاکپشت عظیمالجثه نیز وجود دارد. ساعت کار این باغ از ۹ صبح تا ۴:۳۰ عصر و ورودی آن رایگان است.

پارک هنگ‌کنگ

این پارک، مکان خوبی برای دور شدن از فضاهای سربسته و شیشهای شهرهاست. این پارک همچنین دارای یک محفظهی نگهداری پرندگان و انواع لاکپشتها هم هست. علاوه بر تماشای زیباییهای این پارک، میتوانید غذاهای خوشمزهی رستورانهای آن را نیز تجربه کنید. ساعت کار این پارک از ۶ صبح تا ۱۱ شب است.

 

ساعت

 

UTC+08:00

ساعت هنگ‌کنگ، چهار ساعت و نیم از ایران جلوتر است.