کوالالامپور

جستجو کن

    • 16+ سال
    • 12-15 سال
    • 2-11 سال
    • 0-23 ماه

معرفی کوالالامپور

کوالالامپور مشهور است به شهر آسمانخراشها. محال است کسی کوالالامپور را بشناسد اما نام برجهای دوقولوی پتروناس را نشنیده باشد. عاشقان خرید در این شهر، راضی خواهند بود زیرا کوالالامپور پر از مراکز خرید شیک و لوکس است. این شهر در عین مدرن بودن، سنتهای قدیمیاش را نیز حفظ کرده است.

اما دلایل سفر به مالزی تنها به این موارد، محدود نمیشود. پارکهای تفریحی، مناظر طبیعی دلانگیز، معابد بودا با مجسمههای زیبا و معماریهای خارقالعاده، تنها نمونههایی از دلایلی است که گردشگران بیشماری را به سوی کوالالامپور میکشاند.

 

اخبار و اطلاعات

آب و هوا

این شهر دارای آب و هوای استوایی است. آب و هوای کوالالامپور در بیشتر ماههای سال گرم و مرطوب است. گرمترین ماه سال، سپتامبر (مهر) است که دما تا 37 درجه سانتیگراد هم میرسد اما میانگین آن، حدود 28 درجه است. خنکترین ماه سال، ژانویه (بهمن) و بیشتر بارندگی در ماه نوامبر (آذر) است.

 

غذاها

«ناسی لماک» (Nasi Lemak)

ناسی لماک، غذای محبوب مالزیاییها و به نوعی غذای ملی مالزی است. اجزای اصلی این غذا را برنج و گوشت تشکیل میدهد. آنها برنج پخته شده را با سس سامبال، خیار و حبوبات سرو میکنند.

«ساتای» (Satay)

ساتای یک غذای بسیار محبوب خیابانی است که طرز تهیهی آن بدین صورت است که گوشت مرغ یا گاو را به صورت کبابی در میآورند و سپس به آن ادویه میزنند.

«لاکسا» (Laksa)

لاکسا، سوپی بسیار لذیذ و پر از ادویه است که بسیار محبوب مالزیاییهاست. ترکیبات این غذا عبارتند از موسیر، گوشت مرغ، شیرهی نارگیل، میگو، رشته فرنگی و صدف.

«رندانگ» (Rendang)

رندانگ، یک غذای گوشتی پر ادویه است که گفته میشود از اندونزی وارد مالزی شده است. این غذا در ایام عید فطر، زیاد طبخ میشود. شما میتوانید رندانگ گوشت مرغ، گاو و یا حتی اردک را امتحان کنید.

 

گشت و گذار

برجهای دوقلوی پتروناس (Petronas)

برجهای پتروناس، نماد کوالالامپور و به نوعی نماد مالزی هستند. تا سال 2004  این برجها بلندترین برجهای جهان بودند اما اکنون بلندترین برجهای دوقلوی جهان هستند. برجهایتروناس 88 طبقه هستند و 452 متر ارتفاع دارند.

 معبد تیان هو (Thean Hou)

یکی از مهمترین دلایل سفر به کوالالامپور، بازدید از معابد زیبای آن است. یکی از مهمترین معابد بودا در این شهر، معبد تیان هو است که در تپههای رابسون قرار دارد. معماری خارقالعاده، نقاشیهای زیبا و طراحی سنتی آن، هنردوستان را جذب خود میکند. ساعت بازدید از این معبد از 9 صبح تا 6 بعدازظهر است.

مسجد پوترا (Putra)

مسجد پوترا تقریبا در 45 کیلومتری مرکز شهر واقع شده و یکی از خارقالعادهترین مساجد جهان از لحاظ معماری است. این مسجد توسط دریاچهی پوتراجایا (Putrajaya) احاطه شده است که زیبایی آن را دو چندان میکند. ساعت بازدید از این مسجد از 9:30 صبح تا 6 عصر است.

برج کوالالامپور

این برج، پنجمین برج بلند دنیاست که بر فراز جنگل حفاظت شدهی «بوکیت ناناس» (Bukit Nanas) قرار دارد. اگر چه به اندازهی پتروناس بلند نیست اما از بالای این برج نیز میتوانید چشمانداز خوبی نسبت به شهر داشته باشید.

آکواریوم کوالالامپور (Aquaria KLCC)

این آکواریوم یکی از بزرگترین آکواریومهای جنوب شرق آسیاست که شامل کوسههای مخوف، مارهای آبی سمی، اسب آبی و بسیاری از انواع ماهیها و جانوران دریایی دیگر میشود. آنهایی که دنبال هیجان هستند، میتوانند در اینجا غواصی کنار کوسهها را نیز تجربه کنند. این آکواریوم در مرکز شهر واقع شده و ساعت بازدید از 10 صبح تا 8 شب است.

ارتفاعات گنتینگ (Genting Highland)

این جاذبهی گردشگری بالای رشته کوه تیتی وانگسا (Titiwangsa) واقع شده است. از کوالالامپور تا گنتینگ حدود یک ساعت راه (با ماشین) است. علاوه بر هوای مطبوع و مناظر زیبای ارتفاعات گنتینگ، میتوانید از امکانات رفاهی موجود در این منطقه نیز استفاده کنید.

تله کابین آوانا (Awana Skyway)

یکی از آسانترین راهها برای رسیدن به قلهی گنتینگ، استفاده از تلهکابین آواناست. این تلهکابین از ساعت 7 صبح تا 12 شب، فعال است و مسافران را در عرض 10 دقیقه از ایستگاه آوانا به ایستگاه اسکای اونیو (SkyAvenue) میرساند که مستقیما به مرکز خرید اسکای اونیو متصل است. این خط هوایی در معبد چین سویی (Chin Swee) نیز توقف میکند. از داخل کابینهای این تلهکابین میتوانید منظرههای زیبای جنگلهای انبوه را به راحتی تماشا کنید.

مزرعهی توت فرنگی گنتینگ (Genting Strwberry Leisure farm)

این مزرعهی تفریحی، مکان بسیار خوبی است برای این که یک بعدازظهر را کنار خانواده به تماشای مزارع میوهی زیبا و رنگارنگ و باغهای گل بگذرانید. در این مزرعه میتوانید عکسهای فوقالعاده زیبایی بگیرید و توتفرنگیهای خوشمزه بخرید.

شهربازی سرپوشیدهی گنتینگ (Indoor Theme Park)

این شهربازی تفریحات پر هیجان بسیاری دارد. در این پارک میتوانید بالارفتن از دیوار و سقوط آزاد با چتر را نیز تجربه کنید.

شهربازی روباز گنتینگ (Outdoor Theme Park)

این شهربازی مکان بسیار خوبی برای بچهها خواهد بود زیرا سرسرههای آبی و وسایل بازی بسیار زیادی دارد. اگر میخواهید اوج هیجان را تجربه کنید، این شهر بازی را از دست ندهید.

ارتفاعات کامرون (Cameron Highland)

ارتفاعات کامرون در فاصلهی حدودا 200 کیلومتری کوالالامپور واقع شده است که ارتفاع آن در مرتفعترین نقطه به 2000 متر میرسد. ارتفاعات کامرون، هوایی معتدل دارد و متوسط دمای آن در روز 25 درجه سانتیگراد و در شب 18 درجه سانتیگراد است. مزارع زیبا و سرسبز چای که بر روی این ارتفاعات قرار دارند، دوستداران طبیعت را مجذوب خود میکنند.

کلمار تراپیکال (دهکدهی فرانسویها) (Colmar Tropicale)

کلمار تراپیکال که به دهکدهی فرانسویها مشهور است، یک منطقهی تفریحی بسیار زیباست که در بوکیت تنگی (Bukit Tingi)  در نزدیکی کوالالامپور واقع شده است. این دهکده به سبک معماری قرن شانزدهم فرانسه ساخته شده است تا آنجا که وقتی در آن قدم میزنید، واقعا احساس میکنید که در فرانسهی قرن شانزدهم هستید. این دهکدهی زیبا وسط جنگلهای انبوه واقع شده است که به یک محوطهی سنگفرش شده با گلهای رنگارنگ، نیمکتهای پارک و یک فواره منتهی میشود. علاوه بر این موارد در این دهکده، امکانات و برنامههای تفریحی زیادی هم وجود دارد از جملهی آنها میتوان به زمین بازی بچهها، دستگاههای مخصوص بازی بچهها، نمایش دلقکها و انواع نمایشهای خیابانی، اسب سواری، پینت بال، دوچرخه سواری در کوهستان، والیبال در آب و  تیراندازی با کمان اشاره کرد. به علاوه فروشگاههای مختلف و رستوران نیز در این منطقه وجود دارند.  

 

جاذبه‌های گردشگری کودکان

شهربازی «برجایا تایمز اسکوئر» (Berjaya Times)

این شهربازی که در مرکز خرید برجایا تایمز اسکوئر واقع شده، بزرگترین شهربازی سرپوشیده در کوالالامپور است. این شهربازی به دو قسمت تقسیم میشود: یک قسمت آن برای بزرگسالان و قسمت دیگر برای بچههاست. این پارک یکی از بهترین مکانها برای بچههاست زیرا با وسایل بازی فراوان و متنوعی که در این پارک وجود دارد، اوج هیجان و لذت را تجربه خواهند کرد و خاطرهی خوبی از این شهربازی برایشان باقی خواهد ماند.

 

زبان

زبان رسمی کشور مالزی، مالایی و زبان دوم این کشور انگلیسی است.

 

واحد پولی

واحد پول کشور مالزی، رینگیت است.

 

تفریحات شبانه

محلهی چینیها

محلهی چینیها در شب بسیار شلوغتر و جذابتر از روز است. آنچه محلهی چینیها را در شب جذابتر میکند، رستورانها، کافهها و انبوه افرادی است که در آنجا رفت و آمد میکنند. انگار که در شب،  فعالیت این محله آغاز میشود. اگر به کوالالامپور آمدید، حتما شب هنگام به محلهی چینیها سری بزنید.

تراس و کافهی الیسیوم (Elysium)

الیسیوم یک کافهی پشتبامی است. محیط آرام و ساکت، فضای شیک کافه و چشمانداز خوب آن به ساختمانهای معروف شهر از ویژگیهای الیسیوم است. این کافه بر بام ساختمان ویسما گلد هیل (Wisma Goldhill) قرار گرفته است.

 

رستوران ها

رستوران مانجا (Manja)

 در این رستوران، وعدههای غذایی ناهار و شام و انواع غذاهای اروپایی، بینالمللی، غذاهای مخصوص گیاهخواران و انواع غذاهای حلال، سرو میشود. این رستوران برای قرارهای کاری و همچنین قرارهای عاشقانه بسیار مناسب است. رستوران مانجا در «لورونگ راجا چالان» ( Lorong Raja Chulan) واقع شده و ساعت کاری آن معمولا از 12 ظهر تا 2 بامداد است.

رستوران استیک هوس (Steakhouse)

این رستوران حدود 40 نفر ظرفیت دارد و در منطقهی بوکیت بین تنگ (Bukit Bintang) واقع شده است. گوشت استیک این رستوران از استرالیا وارد میشود. در این رستوران صرفا استیک و وعدههای غذایی صبحانهی دیر هنگام، ناهار و شام سرو  میشود. رزرواسیون، امکان پذیرایی در فضای روباز بیرون رستوران، دسترسی آسان برای افراد ویلچری و اینترنت رایگان از امکانات و ویژگیهای این رستوران است.

رستوران پرگو

در این رستوران، غذاهای ایتالیایی، اروپایی، پیتزا و غذاهای مخصوص گیاهخواران سرو میشود. وعدههای غذایی سرو شده در این رستوران عبارتند از صبحانهی دیرهنگام، ناهار و شام. این رستوران برای دورهمیهای خانوادگی، قرارهای عاشقانه و قرارهای کاری، مناسب است. این رستوران در منطقهی بوکیت بین تنگ (Bukit Bintang)  واقع شده و ساعت کاری آن جز یکشنبهها از ساعت 12 ظهر تا 10:30 شب است.

رستوران بتل لیف (Betel Leaf)

در این رستوران غذاهای هندی، آسیایی و غذاهای مخصوص گیاهخواران سرو میشود که تمام آنها حلال هستند. این رستوران در منطقهی لبوه آمپانگ (Lebuh Ampang) واقع شده و ساعت کاری آن  از 11 صبح تا 11 شب است.

 

مراکز خرید

پاویلیون (Pavilion)

این مرکز خرید در مرکز منطقهی بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang)  قرار گرفته است. پاویلیون یک مرکز خرید بسیار بزرگ و شیک است که در آن، برندهای معروف جهان به فروش میرسند و گردشگران بیشماری را به سوی خود جلب میکند. علاوه بر خرید از فروشگاههای شیک و مجلل میتوانید در رستورانهای آن، انواع غذاهای خوشمزه را میل کنید. این مرکز خرید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است.

مرکز خرید سوگو (Sogo)

 این مرکز خرید در منطقهی جالان توانکو عبدالرحمان (Jalan Tuanku Abdul Rahman) واقع شده است و یکی از قدیمیترین مراکز خرید در کوالالامپور است که یک فروشگاه زنجیرهای دارد و در آن، محصولات متنوعی از برندهای نه چندان گران لوازم آشپزخانه، لوازم الکترونیک، لوازم تزیینی، کیف دستی، کفش و پوشاک عرضه میشود. در برخی ایام سال، تخفیفهای بسیار خوبی (حتی تا 80 %) به اجناس این مرکز خرید تعلق میگیرد.

«برجایا تامیز اسکوئر» (Berjaya Times Square)

این مرکز خرید بسیار بزرگ و ده طبقه، به یک هتل پنج ستاره دقیقا با همین نام متصل است. برجایا تایمز اسکوئر دارای سالن غذاخوری، شهربازی سرپوشیده، سوپر مارکت، دفتر پستی و بانک است و در آن بسیاری از برندهای معروف پوشاک عرضه میشوند.

لات 10 (Lot 10)

لات 10 یکی از قدیمیترین مراکز خرید در کوالالامپور است که مجموعهای از فروشگاههای پوشاک با برندهای محلی و بینالمللی است. این مرکز خرید در منطقهی بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang) واقع شده است.

گالری استار هیل (Starhill Gallery)

پرسنل شیک پوش، نورپردازی عالی، موسیقی ملایم جاز، سالنها و فروشگاههای موکت شدهی این مرکز خرید، گالری استار هیل را به یکی از مجللترین مراکز خرید شهر تبدیل کرده است. در این مرکز علاوه بر فروشگاه برندهای معروف، یک سالن غذاخوری نیز وجود دارد. گالری استار هیل در منطقهی بوکیت بینتانگ واقع شده است.

لو یات پلازا ( Low Yat Plaza)

این مرکز خرید نیز در منطقهی بوکیت بینتانگ واقع شده که دارای دوازده طبقه و عرضه کنندهی انواع محصولات الکترونیک مانند موبایل و کامپیوتر در برندهای مختلف است از قبیل سامسونگ، نوکیا، لنووو، سونی، توشیبا و...

مرکز خرید سوریا  کی ال سی سی (Suria KLCC)

این مرکز خرید در طبقات پایینی برجهای پتروناس (در شش طبقهی پایینی برج) واقع شده است. در این مرکز خرید بسیاری از برندهای مشهور جهان، فروخته میشوند. اما علت اصلی گرایش خریداران به این مرکز خرید، قرار گرفتن آن در برجهای مشهور پتروناس و نزدیکی به آکواریوم کوالالامپور است. علاوه بر این، امکانات رفاهی زیادی نیز در این مرکز وجود دارد از جمله رستوران، سوپر مارکت و فست فودهای زنجیرهای. این مرکز خرید از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است.

میتسوی اوت لت پارک (Mitsui Outlet Park)

میتسوی اوت لت پارک، یک مرکز خرید ژاپنی است که در سپانگ ( Sepang) و نزدیک فرودگاه بینالمللی کوالالامپور واقع شده است. در این مرکز خرید میتوانید اجناس مختلف را از برندهای معروف با قیمتهای مناسب تهیه کنید. در میتسوی اوت لت میتوانید کالاهای مختلفی را خریداری کنید از زیور آلات گرفته تا انواع عطرها، لوازم آرایشی، شیرینیجات، پوشاک ورزشی، لوازم خانگی و وسایل سفر. این مرکز خرید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است.

سون گی وانگ (Sungei Wang)

 شهرت این مرکز خرید به خاطر لباس های شیک ارزان قیمت آن است. علاوه بر پوشاک در آن جا کامپیوتر و لوازم جانبی آن نیز عرضه می شود. این مرکز خرید نیز در منطقه ی بوکیت بینتانگ واقع شده است.

پتالینگ استریت(Petaling Street)

پتالیت استریت به خاطر اجناس ارزان قیمت و دسته دومش معروف است. در این بازار، اجناس ارزان قیمت از قبیل کیف، لباس، کفش ورزشی، ساعت، سی دی، دی وی دی و... فروخته میشود. قیمتهای پیشنهادی معمولا بسیار بالاتر از قیمت اصلی است بنابراین تا میتوانید چانه بزنید. این مرکز خرید در محلهی چینیها واقع شده است.

 

مناظر طبیعی

معبد باتو کیوز (Batu Caves)

این معبد در یازده کیلومتری کوالالامپور واقع شده و یکی از مکانهای مقدس هندوهاست. جشن سالیانهی تایپوسام (Thaipusam) که توسط هندوها برگزار میشود، میلیونها گردشگر را به این معبد میکشاند. اگر به کوالالامپور رفتید، تماشای این معبد و غارهای زیبایش را از دست ندهید. ساعت بازدید از این معبد از 6 صبح تا 9 شب است.

باغ گیاهشناسی پردانا (Perdana Botanical Gardens)

این باغ در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است و شامل بزرگترین مجموعهی فضای سبز و  پارکهای حیوانات میشود. در این پارک علاوه بر فضای سبز دلانگیز و هوای مطبوع آن، میتوانید از تماشای چشمانداز زیبای دریاچه نیز لذت ببرید.

باغ پرندگان کوالالامپور (Kualalumpur Bird Park)

در این باغ بیش از 3000 پرنده از 200 گونهی مختلف وجود دارند. از جمله پرندگان زیبای این باغ میتوان به انواع طوطیها، فلامینگو، طاووس هندی، کبوتر تاجدار، عقاب، پلیکان، لک لک و... اشاره کرد. ساعت بازدید همه روزه از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر است.

پارک پروانهها (Butterfly Park)

 در این پارک بیش از 6000 پروانه از 120 گونهی مختلف وجود دارد. پارک پروانهها در جالان سندراساری (Jalan Cenderasari) واقع شده و ساعت بازدید آن همه روزه از 9 صبح تا 6 عصر است.

 

ساعت

 

UTC+08:00

ساعت رسمی کوالالامپور در 6 ماههی اول سال، سه ساعت و نیم و در 6 ماههی دوم سال، چهار ساعت و نیم از ساعت ایران جلوتر است.

 

 

Anggun Boutique Hotel بدون رتبه
The hotel is neatly tucked into the street known as Tengkat Tong Shin in Bukit Bintang, an oasis of calm and serenity. The trendy Bukit Bintang area is home to an endless variety of shopping centres,
CASA RESIDENCY بدون رتبه
Showcasing an outdoor pool and sun terrace, it is located in the Bukit Bintang neighborhood in Kuala Lumpur. Berjaya Times Square is 600 m away. All units include a flat-screen TV. Mini-bar and kettle are also available. Some units also have a kitchen,..
Hotel KL Centre Point بدون رتبه
Property Location With a stay at Hotel KL Centre Point, you'll be centrally located in Kuala Lumpur, steps from Central Market and Sri Mahamariamman Temple. This hotel is close to
Mov Hotel بدون رتبه
MOV Hotel Kuala Lumpur is set in Kuala Lumpur, 400 m from The Weld and a 5-minute walk from Fahrenheit 88. This 4-star hotel features free WiFi and a fitness centre. The property has a restaurant and Starhill Gallery is a 6-minute walk away.All rooms..
Mövenpick Hotel & Convention Centre KLIA offers today's business traveler the perfect combination of comfort and convenience. This newly-built upscale hotel stands next to Kuala Lumpur International Airport, and comprises a complete convention centre..
The St. Regis Kuala Lumpur بدون رتبه
Featuring the largest standard guest rooms in KL, The St. Regis Kuala Lumpur ensures every need is catered to with 208 gracefully appointed and elegantly furnished accommodations. With its floor-to-ceiling windows, the rooms offer exceptional views of..
Located close to the main commercial and tourist areas of Jalan Bukit Bintang, this venue lays in the heart of the inner city, within easy reach of its attractions and landmarks. It is only a 5-minute walk from the main shopping area and within 10-minutes..
Property Location With a stay at BackHome Kuala Lumpur Hostel in Kuala Lumpur (Golden Triangle), you'll be minutes from St. John's Cathedral and Merdeka Square. This hostel is close to Petaling Street and Petronas Twin Towers.Rooms Make yourself at home..
This hotel enjoys a great location in Bangi, lying just a 15 minutes' driving distance from the Alamada Shopping Centre and Putrajaya. The hotel is situated just a 20 minutes' driving distance from Kuala Lumpur International Airport. Guests will find..
Property Location With a stay at Capsule Town Hotel in Kuala Lumpur (Chinatown), you'll be minutes from Sri Mahamariamman Temple and Petaling Street. This hotel is close to Merdeka