جستجو کن

    • 16+ سال
    • 12-15 سال
    • 2-11 سال
    • 0-23 ماه

معرفی بانکوک

بانکوک بیشتر از هر شهر دیگری در دنیا، پذیرای گردشگران است و فهمیدن چرایی این موضوع کار سختی نیست. بانکوک شهر تفاوتهاست، از بازدید از معابد شگفتانگیز و پر زرق و برق گرفته تا توکتوک گرفتن در شلوغی محلهی چینیها یا هنگامی سوار قایق شده و سری به بازار شناور بانکوک میزنید.  

 

اخبار و اطلاعات

تفریح‌ها

مراکز خرید لوکس در رقابت با خیل عظیم بوتیکها و فروشگاهها هستند، جایی که شما میتوانید بدون هدر دادن وقت، خرید کنید. هتلهایی بسیار لوکس که به طرز باورنکردنی خدمات ارزان ارائه میدهند و با مهماننوازی معروف تایلندی به شما خوشآمد میگویند. در آخر باید یادآور شد که هیچ بازدیدی از بانکوک، بدون گذراندن شب در"نایت لایف" معروف آن کامل نخواهد شد.

 

آب و هوا

آوریل، گرمترین ماه سال در بانکوک است با میانگین دمای 31 درجه سانتیگراد و 87 درجه فارنهایت و سردترین ماه سال، دسامبر است با 26 درجهی سانتیگراد و 79 درجهی فارنهایت، بیشترین ساعات تابش خورشید در روز، 9 دسامبر و پُر بارانترین ماه سال، سپتامبر با میانگین بارش باران 220 میلیمتر است. بهترین ماه سال برای شنا کردن در دریا آوریل است، وقتی میانگین دمای دریا به 30 درجهی ساننیگراد یا 86 درجه فارنهایت میرسد. 

 

غذاها

تام یوم گونگ (Tom Yum Goong) (سوپ میگو اسپایسی)

این غذا یکی از طعمها و رایحههای اصلی تایلندی را داراست. ترکیبی از سبزیجات تازه با رایحهی علف لیمو، فلفل، گالانگال یا خولنجان شیرین، موسیر، آب لیمو همراه با سس ماهی، این سوپ کلاسیک را تشکیل میدهند. میگوی تازه و قارچ کاه، مواد اصلی این غذا را تشکیل میدهند. 

سوم توم (Som Tum) (سالاد پاپایا سبز اسپایسی)

این غذا از ایالت "ایسا" در شمال شرقی تایلند میآید. غذایی عجیب و غریب که آدمها را به دو دسته تقسیم میکند؛ آنهایی که به اندازهی کافی نمیخورند و آنهایی که خیلی از این غذا میخورند و نمیتوانند دست از خوردن بردارند. مواد تشکیل دهندهی این غذا شامل، سیر، فلفل، لوبیا سبز،گوجه فرنگی، پاپای خام و در برخی مناطق از بادام زمینی و میگوی خشک و خرچنگ شور است.

توم خا کِی (Tom Kha Kai) (سوپ نارگیل و مرغ)

در این سوپ سنتی تایلندی، فلفل آتشین استفاده شده و بسیار تند است و شامل تکههای کوچک خولنجان تازه و موسیر له شده، ساقهی علف لیمو و تکههای باریک مرغ میشود. هرچند این ترکیب باعث بیشتر آبکی شدن این غذا خواهد شد ولی استفاده از شیرهی نارگیل، باعث میشود تا تندی فلفل کمتر احساس شود.

گانگ دانگ (Gaeng Daeng) (کاری قرمز)

این غذا از تکههای گوشت، خمیرکاری قرمز، شیر نارگیل و برگ لیمو تشکیل شده است. این غذای غنی، رایحهی خوش کاری داشته و تند است. بهترین حالت این غذا هنگامی است که گوشت در مادهی مخصوص مریناد شده باشد. این غذا را میتوان به زن زیبایی تشبیه کرد که لطیف و شیرین و با رایحهای دلانگیز است. 

پد تای (Pad Thai) (نودل سرخ شده به روش تایلندی)

این غذا تشکیل شده از نودل (نودل باریک یا پهن)، نودل در ماهیتابهی چینی ریخته و روی بخار گذاشته میشود، جوانهی ترد سویا یا لوبیا، پیاز و همچنین تخممرغ را قبل از سرو غذا در بشقاب به آن اضافه میکنیم. خوردن این غذا تجربهی خوبی محسوب میشود. بیشتر هیجان این غذا به استفاده از چهار چاشنی مربوط میشود که همراه این غذاست که عبارتند از سس ماهی، شکر، پودر چیلی و بادام زمینی خُرد شده.

 

گشت و گذار

کاخ بزرگ و مرکز صومعهی بودایی Prakeaw

این کاخ در سال 1782 ساخته شده و به مدت 150 سال، خانهی پادشاه تایلند بوده است. این کاخ دارای معماری بسیار زیبا و پیچیده با جزئیات زیاد است. بودای زمردین هم در این مجموعه قرار دارد.

صومعهی ارون (معبد سپیده دم)  The Temple of Dawn

 این بنا یکی از تأثیرگذارترین بناها در جنوب شرق آسیاست که در نیمهی اول قرن 19 ساخته شده است. علاوه بر زیبایی، این بنا به عنوان سمبل شروع دورهی راتاناکوزین (Rattanakosin) و تأسیس پایتخت جدید بعد از سقوط ایوتاهایا (Ayutthaya) .به شمار میرود.

بازار روی آب (Floating Market)

بازار روی آب بانگوک پیشگام دیگر بازارهای روی آب است و با وجود فضاهای دیگر گردشگری، دامنوئن سادوک (Damnoen Saduak)  همچنان تجربهای موفق در این زمینه محسوب میشود. تصور کنید ده ها قایق چوبی به ردیف، روی آب شناورند که هر کدام در حال بارگیری میوه و سبزیجات تازهی مزارع در لبهی رودخانه هستند. فروشندگان غذا قایق‌شان پُر است از دیگ‌های غذا و زغال گریل و آماده هستند تا کاسههایشان را از نودل قایقی و غذاهای دریایی پُر کنند.    

محلهی چینیها Chinatown (Yaowarat)

محلهی چینیها رنگارنگ، مرموز، عجیب و غریب و محلهای پر هرج و مرج ولی خوشایند است با فروشگاههایی به صورت غرفه غرفه. شایان ذکر است که بیشترین طلا فروشیهای شهر نیز در این مکان قرار گرفته است. در طول فستیوالهای بزرگ مثل سال نوی چینی و فستیوال گیاه‌خوارها، روح پویایی جشن و فستیوال از این منطقه به سرتاسر شهر منتشر میشود، مثل آتشبازی و اگر در آن بازهی زمانی در بانکوک بودید، فرصت را از دست ندهید و حتما به محلهی چینیها سر بزنید. 

صومعهی وات پو (Wat Pho)    

صومعهی وات پو " Wat Pho" چیزی بیش از این است که بگوییم تنها معبد بودای خفته است یا این که ماساژ سنتی تایلندی در آن انجام میشود. "وات پو" مجموعهای جذاب از نقاشیهای دیواری، کتیبهها و مجسمههایی است که به موضوعات مختلف از جنگ گرفته تا نجوم و باستانشناسی، اشاره دارد. مجموعهی گستردهی این معبد شامل باغی با چشمانداز زیبا با مجسمههای سنگی، چینیهایی مزین شده به لعاب منقش و زیبا، مغازهی سوغاتی فروشی و کالج طب سنتی است.

 

جاذبه‌های گردشگری کودکان

در بانکوک بیشتر از هر شهر دیگری در تایلند، جاذبههایی برای کودکان وجود دارد؛ از سرگرمیهای آموزشی گرفته که مکانهایی هستند که به کودکان در حین بازی، مهارتهای مختلف میآموزند تا پارکهای هیجانانگیز و همچنین بازیهای سرگرمکننده و جذابی که در فضای باز انجام میشود. برای هر بچهای با هر سلیقه و تمایلی، میتوان سرگرمی مناسب را در بانکوک یافت.  

کیدزانیا (Kidzania)

مناسب برای سن 12-3 سال

کیدزانیا ترکیبی ابداعی از سرگرمی و آموزش است. این مجموعه که در بانکوک قرار دارد، شبیه به هیچ جای دیگر نیست و فصل جدیدی در سرگرمی کودکان فراهم آورده است. کیدزانیا به کودکان این اجازه را میدهد که مشاغل مختلف را در شهر مدلسازی شده، تجربه کنند. شغلهای محبوبی مانند دکتر بیمارستان، آتشنشان، پلیس و یا حتی میتوانند به عنوان یک سرآشپز خبره، سوشی درست کنند.    

بانس بانکوک (Bounce Bangkok)

مناسب برای بالای 4 سال

انواع ترامپولین در این پارک قرار دارد و فضای زیادی به این کار اختصاص داده شده است که بین کودکان و نوجوانان بسیار محبوب است و همهی افراد از سه سال به بالا میتوانند از این پارک استفاده کنند. برخی ترامپولینهای پشتی شبیه به دیوار دارد که مناسب برای پارکور است و بعضی دیوارها شیبی به اندازهی 45 درجه دارد.  

اسکی روی یخ (Ice Skating)

 مناسب برای 4 سال به بالا

اسکی روی یخ یکی از فعالیتهای کلاسیک کودکان است که در مکانهای مختلف بانکوک ارائه میشود. بانکوک چندین رینگ اسکی روی یخ بزرگ دارد که حتی یکی از آنها در سایز استاندارد المپیک است. اگر شما در اسکیتبازی خیلی ماهر نیستید، میتوانید انتخاب کنید که در این زمینه، آموزش ببینید یا از وسایل کمک آموزشی استفاده کنید که برای تازهواردها و جهت حفظ تعادل استفاده میشود.

لیزر گیم (Lazer Game)

مناسب برای بالای 7 سال

بازیهای لیزری اخیرا در بانکوک کم شده است. بازیها 15 دقیقه به طول میانجامد و واقعا نفسگیرند. این مکان در طبقهی پنجم ساختمان " Holiday Inn Sukhumvit" و در دو طبقه، واقع شده است و دیوارهای تو در تو دارد. انواع مختلف بازی در اینجا وجود دارد ولی معمولا بازی بین دو تیم قرمز و آبی انجام میشود و همچنین از بازیهای انفرادی و انواع دیگر بازی مانند تهاجم بیگانگان میتوان نام برد. این مکان به افراد بالای 7 سال خدمات ارائه میدهد.

   فان آریوم (Funarium)

مناسب برای نوپایان تا کودکان 8 ساله

اگر میخواهید سرگرمی تضمین شدهای برای کودکان خود در بانکوک داشته باشید، مجموعهی سر پوشیدهی "فاناریوم" در بانکوک، انتخاب خوبی است. این مجموعهی سرگرمی کودکان شاید از بیرون، شبیه انبار به نظر برسد ولی از داخل آن شما شاهد فضایی به مساحت 2000 متر مربع هستید که انواع بازیهای مختلف در آن وجود دارد. سازههایی برای بالا بالا رفتن با فضایی مناسب برای کودکان. منطقهی شن و ماسه و آب و همچنین مرکز هنر و صنایع دستی و ایستگاه پخت و پز.

 

زبان

زبان تایلندی

 

واحد پولی

بت تایلند واحد پول این کشور است و علامت اختصاری آن  THB است.

 

نکات منفی

آیا شما از بانکوک متنفرید؟ آیا فکر میکنید هوای این شهر خیلی گرم و خیابانهای آن خیلی شلوغ است؟ یا این که فقط یک جنگل بتنی با ترافیک سنگین است؟ چرا پایتخت تایلند یکی از پربازدیدترین شهرهای جهان است و شهر پرطرفداری بین مردم جهان محسوب میشود؟ زیرا بانکوک، شهری است که برای تمام سلیقهها مناسب است. برخی از آن، بسیار لذت میبرند و اقامت خود را تمدید میکنند؛ در حالی که برخی، سریعا از آنجا به شهرهای ساحلی میروند. در اینجا میخواهیم شما را با بعضی مشکلاتی که توریستها از آن شکایت دارند، آشنا کنیم.    

ترافیک در شهر بانکوک بسیار سنگین بوده و مدت طولانی، زمان لازم است که از یک نقطه به نقطه دیگر بروید و انگار خیابانهای شهر یک پارکینگ خیلی بزرگ است. از نظر آماری به تازگی بانکوک به عنوان هشتمین شهر پُر ترافیک دنیا شناخته شده است؛ و اما راهحل این مشکل چیست؟ استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی تایلند که " BTS" نام دارد و شامل قطار هوایی هم میشود. استفاده از این سیستم، سریعترین، ارزانترین و راحتترین راه تردد در شهر بانکوک است. دو خط این قطار شما را به تمام مکانهای اصلی شهر می برد و این سفر برای شما فقط بین 20 تا 40 بت هزینه دارد.

شما نباید از بانکوک توقع یک شهر خیلی سبز را داشته باشید؛ زیرا وقتی از هواپیما پیاده و وارد شهر میشوید، با منظرهای متفاوت از تصورتان مواجه میشوید. سازههای بتنی، برجها و خیابانهای شلوغ. درست است که این شهر، فضای سبز زیادی ندارد ولی اینگونه هم نیست که اصلا این فضاها در شهر وجود نداشته باشد. یکی از بهترین مکانهایی که میتوانید بروید، لامپینی پارک "Lumpini Park" است که درست وسط شهر قرار دارد.

بانکوک، شهر شلوغی است زیرا علاوه بر متروپلیتنی بودن، بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد و این جدا از چندین هزار توریستی است که از این شهر دیدن میکنند. در نتیجه، بانکوک شهر شلوغی است و بنابراین توصیه میشود که سحرخیز و جزء اولین افرادی باشید که در روز از مکانهای دیدنی و جاذبههای طبیعی آن بازدید میکنید.

 

تفریحات شبانه

زندگی در شب بانکوک یکی از مهمترین دلایلی است که توریستها را به این شهر روانه میکند. زندگی در شب بانکوک بسیار متفاوت و فراموش نشدنی است.

 

رستوران ها

وقتی که زمان خوردن ناهار در بانکوک میشود، سوال این نیست که چه چیزی، کجا یا حتی چه جایی غذا بخوریم، زیرا شما در پایتخت تایلند خیلی حق انتخاب دارید و این شما را شگفتزده میکند که کدام را انتخاب کنید. شما بر اساس ذائقه و فضای مورد علاقه و سبک محبوبتان میتوانید انتخاب کنید که کجا بروید و حتی میتوانید از دستپخت بهترین سرآشپزهای دنیا نیز بچشید. در اینجا به معرفی بهترین رستورانهای بانکوک میپردازیم:

لو دو رستوران (Le Du Restaurant)  (رستوران مدرن تایلندی)

این رستوران که در یکی از بهترین نقاط شهر واقع شده است، دارای غذاهایی بسیار خلاقانه است که توسط سرآشپز جوان و متواضع تایلندی و تیم خوبش تهیه میشود. سرآشپز این رستوران و تیمش، جایزهی نگاه جدید در تکنیکهای آشپزی و آشپزی خلاقانه را از منتقدان دریافت کرده است. با وجود  این که اسم این رستوران، فرانسوی است ولی غذای فرانسوی سرو نمیکند. این رستوران در منطقهی  سیلوم سوای "”Silom Soi واقع شده است.

رستوران بانکر (Bunker) (غذای آمریکایی)

این رستوران در ساختمان سه طبقهای در منطقهی ساتورن" Sathorn" واقع شده است که غذاهای سنتی از سراسر اروپا با افزودن طعمهای خاص آمریکایی تهیه میکند. عقیدهی آنها در استفاده از طعمهای خاص از ظاهر منو مشخص است. سالاد، معمولا از مواد خام و گیاهی تهیه میشود. پاستا هم معمولا چرب است. غذاها به خوبی تزئین میشوند و خدمات بینظیری به مشتریان خود ارائه میدهند.  

رستوران ایسایا سیامزکلاب (Issaya Siamese Club)

این رستوران در منطقهی ساتورن بانکوک و ساختمانی قدیمی با ایوانی چوبی وسط یک باغ واقع شده است که فضایی رومانتیک برای یک غذای دونفره و خاص ایجاد کرده است.

رستوران ایت می (Eat Me)

این گالری- رستوران بین مناطق سیلوم و ساتورن واقع شده است. این رستوران، غذاهای بینالمللی و مدرنی سرو میکند که دهان انسان را آب میاندازد. نوشیدنیهای و دسرهای خوبی را میتوانید در این رستوران بچشید که برای سالیان، مشتریان خود را راضی نگه داشتهاند. منوی ابداعی همراه با نمایشگاه نقاشی، محیطی دلپذیر به وجود آورده است.

رستوران مزالونا (Mezzaluna at Lebua Hotel)

این رستوران نیز در هتل لبوو و منطقهی سیلوم بانکوک واقع شده که رستورانی عالی و استثنایی است که به خاطر منوی بسیار متنوع خود معروف است. منوی روزانهی آن از غذاهای درجه یک جهان و توسط بهترین سرآشپزهای دنیا تهیه شده است. غذای این رستوران، گرانقیمت است ولی اگر میخواهید شخصی را با غذای خوب غافلگیر کنید، حتما به این رستوران سر بزنید.

 

مراکز خرید

بانکوک پُر از مراکز خرید است که هر سلیقهای با هر سبک زندگی را راضی میکند. نمونهای از آنها به قرار زیر است:

سیام پاراگون

این مگا مال در محل پرتردد بانکوک واقع شده است. همهچیز از آخرین مد لباس گرفته تا گجتهایی با جدیدترین تکنولوژی و حتی ماشینهای اسپرت را شامل میشود. این مال شامل کافه، رستوران و آکواریوم دنیای اقیانوس تایلند میشود. این مرکز خرید با قطار هوایی خط سیام قابل دسترسی است.

سیام سنترال ورد (CentralWorld, Siam)

این مال بزرگ (بزرگترین در تایلند) مجموعهای جامع از فروشگاهها و مکانهای سرگرمی و غذا فروشیهای مدرن دارد. تمرکز اصلی این مال روی مد و برندهای معروف مثل تیمبرلند، زارا و ... است و شامل رینک اسکیت، سینما و بیش از 100 رستوران و کافه میشود. این مرکز خرید از طریق قطار هوایی خط سیام و " Chidlom" قابل دسترسی است.  

ام بی کی (MBK, Siam)

این مال برای توریستها خیلی شناخته شده است و هر چیزی که بخواهند در اینجا با قیمت مناسب میتوانند پیدا کنند. ام بی کی مثل " بازار چاتوچاک" سرپوشیده است، با بیش از 2000 فروشگاه که در هفت طبقه قرار گرفتهاند. میتوانید خرید عمدهتان را با قیمتهای مناسب در اینجا انجام دهید؛ مخصوصا خرید گوشی موبایل، تجهیزات عکاسی، بازیهای ویدئویی و زیورآلات و  طلا. این مرکز خرید از طریق  قطار هوایی خط " نشنال استادیوم" قابل دسترسی است.

ای ام کارتیر (EmQuartier, Phrom Phong)

این مال، فضایی به وسعت 4000 متر مربع را به خود اختصاص داده است و اغلب برندها و کالاهای لوکس در اینجا به چشم میخورد و همچنین کالاهایی که طراح آن، طراحان تایلندی بودهاند. رستوران لوکسی نیز در این مال قرار دارد. دسترسی مستقیم به این مرکز خرید از طریق قطار هوایی " Phrom Phong" قابل دسترسی است.

مرکز خرید سنترال امبسی (Central Embassy Shopping Mall)

این مرکز خرید، اولین مرکز خرید لوکس بانکوک بوده است و شامل فروشگاههایی با دیزاینهایی خاص و تأثیرگذار، رستوران، سینما با صفحه نمایش شیک و یک هتل مجلل شش ستاره میشود که در زمین سفارت سابق انگلیس بنا شده است؛ بنابراین این مگا مال 18 میلیارد بتی یکی از مراکز خرید پیشرو در جهان است که از طریق قطار هوایی خط Ploenchit " قابل دسترسی است.

 

مناظر طبیعی

رودخانهی چائوپارایا (Chao Phraya River)

یکی از چشمنوازترین مناظر بانکوک، منظرهی انعکاس مناظر اطراف در رودخانه است که هنگام روز و شب متفاوت است. تاکسیهای آبی و کرجیهایی که بار برنج دارند و پشت آن، معابد پر زرق و برق و هتلهای لوکس قرار دارد. منطقهی بین وت ارون "Wat Arun" تا قلعهی فراسومرو " Wat Arun" خانهی برخی از قدیمیترین اقامتگاههای بانکوک است، مخصوصا بانکوک نوا " Bangkok Noi" که با فضای محصور کننده، شامل خانههایی است که کنار رودخانه قرار دارند.

 

ساعت

 

GMT:+06:42

ساعت بانکوک، سه ساعت و نیم از ایران جلوتر است.

 

Property Location With a stay at Don Mueang-Challenger Impact Muangthong Thani in Pak Kret (Ban Mai), you'll be minutes from IMPACT Arena and close to SCG Stadium. This condo is within the vicinity of IT Square and Museum of Contemporary Art.Rooms Make..
Property Location Located in Bangkok (Don Muang), Donmuang Mansion is close to Royal Thai Air Force Academy and Zeer Rangsit. This hotel is within close proximity of Prima Spa Lumlukka and Rangsit University.Rooms Make yourself at home in one of the..
Property Location Located in Bangkok (Don Muang), Donmueang Airport Residence Hostel is convenient to Royal Thai Air Force Academy and Royal Thai Air Force Museum. This hostel is within close proximity of Zeer Rangsit and Don Mueang New Market.Rooms..
Property Location With a stay at Double D Rooms & Cafe in Bang Khun Si (Bangkok Noi), you'll be convenient to Thonburi Hospital and Siriraj Hospital. This hotel is within close
Property Location With a stay at Double Five - Hostel, you'll be centrally located in Bangkok, walking distance from J Avenue Thonglor and close to Rainhill. This hostel is within close proximity of Samitivej Sukhumvit Hospital and Gateway Ekamai Mall.Rooms..
Property Location With a stay at Double Two at Sathorn in Bangkok (Sathorn), you'll be convenient to Central Rama 3 Mall and Patpong Night Market. This hotel is within close proximity of Embassy of Malaysia and Embassy of Australia. Rooms Make yourself..
The hotel is located in the heart of downtown Bangkok, just a 5-minute drive from the Phayathai BTS Skytrain Station. The central shopping centres of Bangkok including Siam Paragon, MBK and Central World are all just a 5-minute journey on the BTS Skytrain...
Property Location A stay at Dream Town Pratunam Hotel places you in the heart of Bangkok, walking distance from Suan Pakkard Palace and Pantip Plaza. This hotel is close to Temple of the Emerald Buddha and Grand Palace.Rooms Make yourself at home in..
Property Location With a stay at Dreamcatcher Bangkok, you'll be centrally located in Bangkok, steps from Lalai Sap Market and minutes from Patpong Night Market. This hostel is
This city business hotel is conveniently located on Ramkhamhaeng Road, just a short stroll away from the Mall Department Store. The evening, guests will enjoy the street filled with shops and vendors selling a wide display of products. The hotel is ideal..