جستجو کن

    • 16+ سال
    • 12-15 سال
    • 2-11 سال
    • 0-23 ماه

معرفی پاریس

در پاریس باشید و باز هم دلتنگش شوید! مگر میشود؟! این سندروم حتما اسم خاصی دارد! (روزکرانز بالدوین).

میتوانید پاریس را شهر عشاق، شهر چراغها و یا حتی رومانتیکترین شهر دنیا بنامید. از زیبایی و سحر معماریاش سرشار و با غذاهای خوشمزهاش لبریز از زندگی شوید؛ فرصتهای بینظیری که برای شناخت هنر، معماری و تاریخ برای ما به ارمغان میآورد را پاس بدارید و در زیبایی منظرههای بیمانندش غرق شوید و زیر نور این شهر همیشه روشن، خاطرهای بینظیر را رقم بزنید.

قطعا دچار سردرگمی میشوید اگر نظر دیگران را دربارهی پاریس بپرسید. بعضیها میگویند: اوه از پاریس متنفرم؛ شلوغ، کثیف و به شدت توریستی است! عدهای دیگر هم خواهند گفت که این شهر مورد علاقهی آنهاست، زیبا و رومانتیک با بهترین غذاهایی که تصورش را بکنید. نمیدانم که از پاریس متنفرید و یا عاشق آن هستید ولی تنها یک چیز کاملا مشخص است، حداقل یک بار باید به پاریس بروید.

 

اخبار و اطلاعات

تفریح‌ها

وقت آن رسیده که زیر بارانهای پاریس چتر خود را کنار بگذارید و طراوت این روزها را در خلوت کوچه پس کوچههای عروس شهرهای دنیا قدم بزنید و بر شکوه بیبدیل تاریخ این شهر صحه بگذارید. قابهای بینظیر روی در فروشگاهها، پیادهروهای آرام و نور ملایم خورشید عقل از سر شما میرباید و دوباره با قدم زدن در پاریس عاشق میشوید. میتوان در حمامهای ترکی از خستگی روز عاری شد و یا خود را در یکی از کافههای دنج این شهر به فنجانی کاپوچینوی داغ دعوت کرد و شکوه برج ایفل را به تماشا نشست.

 

آب و هوا

جالب است بدانید که آب و هوای فرانسه در مناطق گوناگون کاملا متفاوت است. شمال و شمال شرقی فرانسه، آب و هوایی کاملا معتدل دارد. قسمتهای مرکزی و شرقی آن، زمستانهایی سرد و کم بارش را تجربه میکنند و مردم در جنوب شرقی این کشور، زمستانهای معمولی و تابستانهایی گرم دارند. پاریس تابستانی زیبا و پاییزی دلانگیز دارد. این شهر آب و هوایی اقیانوسی دارد و میتوان آن را مرطوب و معتدل دانست. میانگین دمای هوا در این شهر به 15 درجه سانتیگراد میرسد و بارش بارانهای سیلآسا در این شهر کاملا مرسوم است.  

 

غذاها

نان باگت (Baguette)

به جرأت میتوان گفت که پاریس تنها شهری بر روی زمین است که باگتهایی با این کیفیت و تنوع دارد. هر ساله مسابقهای با نام «بهترین باگت پاریس» در این شهر برگزار میشود و لیستی از بهترین نانواییها منتشر میشود که مرجعی بینظیر برای شناخت بهترینها است. راستی یادتان نرود که حتما به نانهای داغی که میخرید، ناخنکی هم بزنید!!

 استیک با سیب زمینی سرخ شده (Steak-frites)

این ترکیب ساده از استیک آبدار و سسهای متفاوت با سیبزمینی سرخشده یکی از غذاهای مورد علاقهی فرانسویهاست. البته باید گوشت استیک سالم و تازه و سیبزمینیها به خوبی قطعه شده و دو بار سرخ شده باشد.

Croque-monsieur

اکثر کافهها در پاریس خدماتی 24 ساعته ارائه میدهند و یکی از خوراکهای اصلی آنها Croque-monsieur است. ساندویج همبرگری ترد و گریل شده با پنیری که در سس مخصوص خیسانده شده است. اگر خیلی گرسنه هستید، حتما croque-madame هم سفارش بدهید که در واقع نیمرویی بالای ساندویچ است.

ژامبون گوشت خرگوش و کره (Jambon-beurre)

مثل دیگر ساکنان شهرهای بزرگ، مردم فرانسه هم به غذاهای فست فودی نیاز دارند تا بتوانند در فاصلهی خانه تا محل کار غذای خود را میل کنند. ژامبون گوشت خرگوش و کره بهترین نمونه این نوع غذا است که میتوانید آن را از کافهها و یا اغذیهفروشیها بخرید. این ساندویچ، نصفهای نون باگت است که درونش با کره، ژامبون، همبرگر و کمی خیارشور پُر شده است.

کانفیت اردک (Duck confit)

برای پخت این میان وعدهی خوشمزه و متفاوت باید ران اردک و یا مرغابی را در روغن خود گوشت به مدت چند ساعت بپزید تا کاملا نرم شود. پس از آن باید به روشی خاص گوشت را خشک کنید. این گوشت خوشمزه را میتوانید برای مدتی طولانی نگهداری کنید. اغذیهفروشیهای محدودی در پاریس این کار را خودشان انجام میدهند اما اغلب به داشتن جایی که بهترین گوشت کانفیت شده را دارد، افتخار میکنند.

پاریس برست فرانسوی (Paris-Brest)

دسر معروفی است که در سال 1981 برای اولین بار به افتخار تور دوچرخهسواری بین دو شهر فرانسه، توسط یک سرآشپز بریتانیایی سرو شد. دسر «Paris–Brest»؛ خمیری چند لایه است که با خامه، کرهی بادام زمینی، تخممرغ و کمی آجیل تفت داده شده، پُر میشود و وعدهی دلخواه کسانی است که عاشق شیرینیجات هستند.

کرپهای سرپایی (Street-stand crêpes)

اگر در پاریس چرخی بزنید، مردمی را میبینید که کنار دکههای غذا ایستادهاند و چیزی میخورند. یکی از محبوبترین غذاهای سرپایی «کرپ» است. باید این این کرپهای سبک با انواع چاشنیها را امتحان کنید تا به خیل طرفداران این اسنک خوشمزه بپیوندید.

 

گشت و گذار

برج ایفل (Eiffel Tower)

میتوانید لحظهای پاریس را بدون برج ایفل تجسم کنید؟ این برج بیمانند به وسیلهی گوستاوو ایفل برای بزرگداشت صد سالگی اتقلاب فرانسه بنا نهاده و در نمایشگاه جهانی در سال 1889 رونمایی شد. گوستاوو ایفل دربارهی این برج گفته است که «من به این برج حسادت میکنم چون شهرتش بیشتر از من است!»

بلندای این برج 324 متر است و شما میتوانید از پلهها به بالای آن صعود کنید ولی باید 1665 پله را بالا بروید. اکثر مردم ترجیح میدهند که با آسانسور به بالای این برج بینظیر بروند و چشمانداز حیرتانگیز آن را تجربه کنند. برج ایفل یکی از پربازدیدترین آثار تاریخی است که سالانه بیش از 7 میلیون گردشگر را به خود جذب میکند.

کاخ ورسای (Palace of Versailles)

نام کاخ ورسای با ماری آنتوان گره خورده است؛ ملکهی انگلیسی که در انقلاب فرانسه با گیوتین اعدام شد. کاخ ورسای در ابتدا به عنوان شکارگاه پادشاهان و خانوادههای سلطنتی استفاده میشد اما به مرور زمان رنگ و بوی کاخی سلطنتی به خود گرفت. این کاخ که خارج از حومهی پاریس قرار دارد، به خاطر تالار آیینهها و باغهای زیبایش، شهرتی جهانی دارد.

موزهی لوور (Louvre Museum)

کاخ مجللی که زمانی خانهی پادشاهان بوده و در حال حاضر موزه هنرهای زیباست. گردشگران از محوطهی داخلی به هرم شیشهای راه پیدا میکنند (این هرم شیشهای به وسیلهی مینگ پی در سال 1917 طراحی و ساخته شده است). موزهی لوور بیش از 30000 اثر هنری از عهد عتیق تا قرون وسطی و نقاشیهای اروپایی قرون 15 تا 19 میلادی را در خود جای داده است. از آنجایی که تماشای تمامی آثار در یک بازدید غیر ممکن است، گردشگران روی قسمتی خاص از موزه نظیر بخش مجسمههای کلاسیک و یا هنر رنسانس تمرکز و یا در تورهای داخلی موزه شرکت میکنند. تابلوی مونالیزا (Mona Lisa) و بانوی صخرهها از آثار لئوناردو داوینچی، مهمترین آثار هنری هستند که در این موزه به نمایش گذاشته میشوند. همچنین در بخش ایران نیز میتوان اشیاء تاریخی بینظیری را که از ایران به این کشور وارد شده است، مشاهده کرد. از دیگر آثار معروف میتوان به سنگنگاره یادبود اونتاش ناپیریشا و تندیس ناپیرآسو اشاره کرد.

ریوریا (Côte d'Azur)

در اینجا بیشتر از هر نقطهای میتوانید تلالو آفتاب را بر پهنهی آبی نقرهای دریا احساس کنید. کاخها باشکوه است و روستاها بر بلندای تپهها استوار شدهاند. در Côte d'Azur، بیش از هر جای دنیا میتوانید جنب و جوش فستیوالها و زندگی پر خروش مردمان را احساس کنید. در قرن 19 میلادی این بخش از فرانسه به پاتوقی برای مرفهها و ثروتمندان فرانسوی، بریتانیایی و روسی تبدیل شد و آنها برای زمستان به رودخانهی ریوریا میرفتند. پس از مدتی، این کار به نوعی عادت این قشر از مردم شد و محلیها نیز تلاش کردند آنها را به عنوان ساکنان موقتی این ناحیه قبول کنند. پس از مدتی شهرهای کن، نیس و موناکو مملو از کازینوهای مجلل و ویلاهای پرشکوه شد و ایدهی ریویرای فرانسوی شکل گرفت.

ورای این توصیفات، هنوز هم Côte d'Azur به عنوان منطقهای بینظیر برای میزبانی گردشگران است. اگرچه سواحل دریاها کمی شلوغتر شده است اما آب دریا همچنان آبی و کرانهی دریا همچنان پذیرای آفتاب درخشان پاریس است.

شانزه لیزه

مشهور‌ترین خیابان پاریس، فرانسه و شاید حتی جهان، بلواری در شمال غرب پاریس است که با کافه‌ها، سینما‌ها، مغازه‌های رویایی و بوتیک‌های پر زرق و برقش، برای همهی‌ مردم دنیا آشنا‌ست. شانزه‌لیزه، بهشت مد و خرید است، آن هم از نوع بسیار لوکس و شیک. گران‌ترین برند‌های جهان از جمله لویی‌ویتون، شنل و کارتیه اینجا جمع شده‌اند. در خیابان شانزه‌لیزه می‌توانید اجناسی با قیمت مناسب هم پیدا کنید؛ برند‌های آشنایی مثل زارا، گپ و بنتون فروشگاه‌های بزرگی در این خیابان دارند.

باغ لوکزامبورگ

پارک لوکزامبورگ یکی از محبوب‌ترین تفریح‌گاه‌های عمومی و‌ دومین پارک عمومی بزرگ پاریس است؛ از این پارک در رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو نیز یاد شده است. دو طرف گذرگاه باغ، مجسمه‌های شاهزادگان، ملکه‌ها و زنان مشهور فرانسه قرار دارد و داخل باغ، اپراهایی برای عموم مردم اجرا می‌شود. در این پارک، اواخر سپتامبر فستیوال عسل برگزار می‌شود. این باغ هم برای تفریح و هم برای ورزش، مناسب است. زمین بازی کودکان، سواری با اسب‌های پاكوتاه، بازی با قایقهای بادبانی در حوضچه‌ وسط باغ و نمایش‌های عروسكی هم از جاذبههای این پارک برای کودکان است.

 

 

 

جاذبه‌های گردشگری کودکان

دیزنیلند (Disney Land)

اگر تصور کردهاید که برای بازدید از دیزنیلند حتما باید به آمریکا بروید، قطعا در اشتباه هستید. تنها لازم است سری به پاریس بزنید تا مبهوت این سرزمین اعجابانگیز شوید. در دیزنیلند میتوانید در قلعهی زیبای خفته کمی قدم بزنید و با دیدن دزدان دریای کارائیب (این بخش بر اساس یکی از فیلمهای موفق هالیوودی با بازی جانی دپ ساخته شده است) با جان اسپارو همراه شوید و دل به دنیای کارتونهای خیالی و تصویرهای اعجابانگیز بسپارید.

 دیزنیلند در سال 1992 در مرکز شهر پاریس بازگشایی شد و تا سال 2014 گردشگران و مردم محلی بیش از 275 میلیون بار از این سرزمین دوستداشتنی بازدید کردهاند. دیزنیلند در منطقهای به مساحت 4800 هکتار بنا نهاده شده است که شامل دو پارک موضوعی، تفریحگاهها، مراکز خرید و بخشهای مختلف برای سرگرمی افراد با گروههای سنی متفاوت است. دیزنیلند سالانه پذیرای بیش از پانزده میلیون بازدید کننده است که این تفریحگاه رویایی را هم سنگ موزهی لوور و برج ایفل کرده است.

 62 فروشگاه،5800 اتاق هتل و حدود 55463 نفر در بخشهای مختلف آن مشغول به کار هستند. استودیوی پارک والت دیزنی در سال 2002 و بر اساس فیلمهای هالیوودی و کارتونهای شرکت والت دیزنی بازگشایی شد.

 

 

زبان

حدودا 96 درصد مردم این کشور به زبان فرانسوی و نزدیک به 24 درصد آنها به زبان انگلیسی صحبت میکنند. تعداد کمی از آنها نیز به زبانهایی نظیر اسپانیایی، آلمانی و ایتالیایی صحبت میکنند.

 

واحد پولی

در گذشته، فرانک به عنوان پول رایج در کشور فرانسه بوده است اما از سال 2002  فرانسه نیز همچون دیگر کشورهای اتحادیهی اروپا از یورو برای انجام معاملات خود استفاده میکند. مناطقی که از یورو به عنوان پول واحد استفاده میکنند، شامل اتریش، بلژیک، قبرس، فندلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند و چند کشور دیگر است. یک یورو، صد سنت است.

 

نکات منفی

بهتر است با فرانسویها به زبان انگلیسی صحبت نکنید. آنها بسیار به زبانشان افتخار می‌کنند. بنابراین بهترین راه برای احترام گذاشتن به آنها، صحبت کردن به زبان فرانسوی است؛ حتی اگر نتوانید کلمات فرانسوی را به خوبی تلفظ کنید.

در زبان فرانسه همانند فارسی برای دوم شخص مفرد، دو کلمه وجود دارد. هرگز کلمه‌یTU  را برای افرادی که با آنها صمیمی نیستید به کار نبرید، این کلمه معادل کلمهی تو در فارسی است. در عوض از کلمه‌ی VOUS  استفاده کنید که معادل کلمه‌ی شما در فارسی است و برای احترام به کار می‌رود.

وعده نهار برای فرانسویها بسیار مهم و حتی مقدس و ساعت آن، بازه بین ۱۲ تا ۲ بعدازظهر است. پس بهتر است از آنها انتظار نداشته باشید که کاری را بین این ساعتها برای شما انجام دهند. همچنین سعی کنید ناهارتان را زود، میل کنید زیرا رستورانهای فرانسه ساعت ۱:۳۰ ظهر تعطیل می‌شوند.

بهتر است بدانید فرانسویها مشتاق نیستند در مورد پول و مسائل مالی با آنها صحبت کنید.

سعی کنید در رستورانهای فرانسه، بیش از یک غذا سفارش دهید.

لباسهای شیک بپوشید؛ زیرا فرانسویها به شیکپوشی اهمیت زیادی می‌دهند.

همیشه پول همراه داشته باشید، زیرا در پاریس تقریبا هیچچیز رایگان نیست، حتی آب آشامیدنی و  سرویسهای بهداشتی.

هرگز به یک فرانسوی، گل میخک قرمز هدیه ندهید زیرا این گل در فرانسه، نشانه‌ی بدیمنی است.

وقتی به کافهای در پاریس میروید، از انتظار طولانی برای سفارش قهوهتان شکایت نکنید، انتظار، بخشی از تجربه نوشیدن قهوه در پاریس است!

در مهمانی فرانسویها ابتدا اجازه دهید که میزبان، عبارت bon appétit" به معنای نوش جان را بیان کند. سپس شروع به خوردن غذا کنید.

هنگامی که سوار متروی پاریس می‌شوید، بلیطتان را تا هنگام پیاده شدن به همراه داشته باشید. زیرا اگر هنگام چک کردن بلیطها توسط مامور مترو، بلیطتان همراهتان نباشد، ۳۵ یورو جریمه خواهید شد.

 

رستوران ها

در 10 سال گذشته، پاریس با فاصلهای معنادار بهترین جایگاه در زمینهی صنعت غذا در اروپا را داشته است. پایتخت فرانسه با رستورانهای جدید و بینظیر، آشپزهای بینالمللی و جوان و با تنوعی از سرویسدهی، خدمات و معماری بینظیر در این زمینه یکهتازی میکند. امروزه با توجه به دیزاین بینظیر غذاها، بیسکوئیتها وخوراکهایی که با آشپزی کلاسیک فرانسوی طبخ میشوند، نظیر گوشت گوساله با سس مخصوص (blanquette de veau) و یا سوفلهی پسته (pistachio soufflés) دیگر نمیتوانیم نقش این کشور را در صنعت غذا نادیده بگیریم. در پاریس میتوانید با هزینهای متوسط، غذایی عالی را تجربه کنید و این یکی از دلایل دیگری است که جایگاه پاریس در زمینهی صنعت غذا و نوشیدنی را تثبیت کرده است.

باریتین (Le Baratin)

وقتی که مردم فرانسه میخواهند با غرور دربارهی غذای فرانسوی و شیوهی طبخ آن حرف بزنند، به این رستوران بینظیر و سرآشپز آرژانتینی آن «رائول کارنا» اشاره میکنند. منوی روزانه این رستوران مدام بر روی تختهی سیاه تغییر میکند ولی کارنا عاشق ماهی، عسل، تارتهای متنوع و مزههای ترش و شیرین است و این مواد و طعمها در غذاهایی نظیر ماهی خالدار با سرکهی دودی، استیک تن با گیلاس سیاه، خوراک خرگوش و قارچ طعمدار شده، تبلور پیدا میکند. از آنجایی که زمان به سرعت میگذرد، پس بهتر است حداقل یک بار این رستوران بینظیر را امتحان کنید.

رستوران La Table d'Hotes

براساس نظریهی قصاب معروف، «هوگو دسنویر» که گوشت مصرفی بسیاری از رستورانهای پاریس را تأمین میکند، بهترین استیک را از گوشت گاو درست میکنند. این گوشت، بافت مرغوبی دارد و از لحاظ مواد معدنی کاملا غنی است. کیفیت گوشت بستگی به محل پرورش گاو و علوفهای دارد که گاوها مصرف میکنند. از نظر مردم فرانسه استیک باید آبدار باشد و استیک کاملا پخته و خشک توهین به مقدسات به شمار میرود.

رستوران آرلوت (Les Arlots)

این رستوران کوچک و بینظیر بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است و در آن بهترین و اقتصادیترین غذاهای فرانسوی سرو میشود. آشپز معروف «توماس براشت» هر روز منوی نوشته شده روی تخته سیاه را تغییر میدهد اما پیشنهاد همیشگی این سرآشپز معروف سالاد لوبیا سبز، زردآلو و بادام خام است که در کرهی قهوهای با آب لیمو و جعفری سرخ میشود. کلم پُر شده و پودینگ برنج با دارچین و پرتغال را هرگز از دست ندهید. فقط به خاطر داشته باشید که از چند روز قبل باید میزی در این رستوران بینظیر رزرو کنید.

رستوران میچل (Chez Michel)

این رستوران بیمانند را به خاطر دسر معروفی میشناسند که در سال 1981 برای اولین بار به افتخار تور دوچرخهسواری بین دو شهر فرانسه توسط سرآشپز بریتانیایی سرو شد. دسر «Paris–Brest»، خمیری هزار لا است که با خامه و آجیل تفت داده شده، پُر میشود.

 

مراکز خرید

فرانسه به عنوان یکی از پیشتازان صنعت مد دارای مراکز خرید متعددی است و اکثر فرانسویها از ایستادن پشت ویترینها لذت میبرند. یکی از مراکز خریدی که در سر خط خبرها بوده Forum Des Halles است که در آن برای رفاه خریداران علاوه بر فروشگاههای مدرن و رستورانهای متفاوت، استخر، سالن سینما و انواع امکانات فراهم شده است. اما Centre Beaugrenelle Paris نیز یکی دیگر از مراکز خریدی است که مردم فرانسه به آن علاقهی زیادی نشان میدهند.

ما در اینجا به چند مورد از این مراکز خرید محبوب اشاره میکنیم:

Centre Beaugrenelle Paris

یکی از جدیدترین مراکز خرید در پاریس است که تجربهای بی نظیر و فراموش نشدنی را برای شما به ارمغان میآورد. برای رسیدن به این مرکز خرید باید 15 دقیقه از برج ایفل پیادهروی کنید. این مرکز خرید دور از مرکز شهر اما در نزدیکی دریاچهی زیبایی است پس بهتر است که نگران خستگی خرید نباشید چرا که زیبایی بیمثال این دریاچه حس خوشایندی به شما خواهد داد. این مرکز خرید به سه ساختمان مجزا تقسیم میشود. در طبقهی فوقانی، رستورانهای متعددی همچون hip Bermuda Onion  واقع شده است که چشماندازی بینظیر برای مهمانان خود فراهم کرده است. در طبقهی هم سطح نیز سینمایی چند منظوره قرار دارد. شما میتوانید برندهایی همچون لاکوست و مانگو را نیز در این فروشگاه پیدا کنید.

FORUM DES HALLES

بازسازی این مجموعهی بینظیر به اتمام رسیده و امروزه یکی از مهمترین مراکز خرید پاریس است. این مجموعه، مملو از فروشگاههای معتبر و کافههای دنج است. دیگر چه چیزی میخواهید؟ فروشگاههای داخل و خارج مجموعه همیشه باز است و مواقعی که باران میآید هم سقف زیبایی مناطق بیرونی مجموعه را میپوشاند. در این مرکز خرید 180 فروشگاه وجود دارد که همگی آنها دکوراسیونی شیک و مجلل دارند. این مجموعه دارای سالنهای سینمایی مختلف است و دسترسی مستقیمی به مترو دارد. این مجموعه همچنین یک استخر زیبا هم دارد.

BERCY VILLAGE

جدیدترین خط مترو (خط 14) شما را به این محل میبرد. بنابراین اگر در «مدلین» هستید، تقریبا تا اینجا 15 دقیقه پیادهروی دارید. از آنجایی که این مرکز خرید شبیه یک روستا ساخته شده، به نظر انتخاب خوبی است. سنگفرشهای رنگارنگ و چراغهای متفاوت، منظرهای بینظیر را پدید آورده است. زمانی که این مجموعه راهاندازی شد، مردم خیلی هیجانزده شدند. شما در سفرهایتان با مناظر چشمنوازی مواجه میشوید که BERCY VILLAGE قطعا یکی از آنهاست.

 

ساعت

ساعت پاریس دو ساعت و نیم از تهران عقبتر است.

 

Dream Places بدون رتبه
Property Location A stay at this apartment places you in the heart of Paris, walking distance from Lido and Champs-Elysees. This property is close to Arc de Triomphe and Eiffel
Du Bois بدون رتبه
Hotel du Bois is a contemporary 3-star superior property offering chic accommodation and modern comforts in the heart of Paris. Highlights include free Wi-Fi, in-room massage treatments and a fantastic location within short walking distance of the Arc..
Du Bois (Superior) بدون رتبه
Hotel du Bois is a contemporary 3-star superior property offering chic accommodation and modern comforts in the heart of Paris. Highlights include free Wi-Fi, in-room massage treatments and a fantastic location within short walking distance of the Arc..
Dupleix Tour Eiffel بدون رتبه
Property Location With a stay at this apartment in Paris (15th Arrondissement), you'll be convenient to Champ de Mars and Eiffel Tower. This apartment is within close proximity of
Duplex Notre Dame بدون رتبه
Property Location With a stay at this apartment in Paris (5th Arrondissement), you'll be minutes from Sorbonne and Pantheon. This property is close to Paris Catacombs and Eiffel Tower.Rooms Make yourself comfortable in this apartment, featuring a kitchen..
Eden Lodge Paris بدون رتبه
Property Location A stay at Eden Lodge Paris places you in the heart of Paris, convenient to Place de la Nation and Notre Dame Cathedral. This lodge is close to Odeon, Theatre de
Eden Opera Paris بدون رتبه
Facilities The hotel comprises a total of 37 rooms. Services and facilities at the hotel include a safe and a breakfast room. Internet access in public areas (for a fee) allows travellers to stay connected. Rooms All rooms feature a fridge, a TV and..
Edgar Restaurant & Hotel بدون رتبه
Property Location With a stay at Edgar Restaurant & Hotel, you'll be centrally located in Paris, convenient to Forum des Halles and Galeries Lafayette. This hotel is close to Notre Dame Cathedral and Arc de Triomphe.Rooms Make yourself at home in one..
Property Location With a stay at Edgar Suites Expo Paris Porte de Versailles in Paris (15th Arrondissement), you'll be convenient to Palais des Sports and Eiffel Tower. This aparthotel is close to Paris Catacombs and Arc de Triomphe.Rooms Make yourself..
Edgar Suites Paris - Caire بدون رتبه
Located in Paris (Paris City Centre), this apartment is within a 15-minute walk of Forum des Halles and Museum Georges Pompidou. This apartment is 1.5 mi (2.4 km) from Galeries Lafayette and 4.1 mi (6.6 km) from Eiffel Tower.