جستجو کن

  • 16+ سال
  • 12-15 سال
  • 2-11 سال
  • 0-23 ماه

معرفی استانبول

استانبول

ناپلئون در توصیف زیباییهای این شهر میگوید: "اگر جهان تنها یک کشور واحد باشد، استانبول میتواند به عنوان پایتخت آن شناخته شود." شهری که با میلیونها گل لاله به استقبال بهار میرود و اگر روزی دیوارهای آن لب به سخن بگشایند، داستان عشقهای نافرجام، خیانتها و خدایان بیشمار و هزاران هزار افسانهی دیگر را حکایت میکنند. شهری که در آن، مهماننوازی نه تنها بخشی از کار آنهاست، بلکه با گوشت و پوست و استخوان مردمان این شهر عجین شده است.

استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه شناخته میشود و قطب اقتصادی و فرهنگی این کشور است که مملو از مساجدی باشکوه و جاذبههای دیدنی متعدد است. شهری که در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد و میلیونها گردشگر را سالانه به خود جذب میکند. بوسفروس، تنگهی میان دو منطقهی آسیا و اروپاست که این دو قاره را از یکدیگر جدا میکند. استانبول تنها شهری در جهان است که در دو قاره واقع شده است. این شهر بر اساس مدارک مستند از قرن هفتم میلادی و با ساخت و سازهای یونانیان بنا نهاده شده است.

سه امپراطوری بزرگ برای به دست آوردن این خاک با یکدیگر جنگیدند (امپراطوریهای رم، بیزانس و اتومان) تا بر این مرکز تجارت بین مدیترانه و دریای سیاه تسلط پیدا کنند. این شهر در ابتدای امر با نام بیزانیوم شهرت یافته بود و در سال 196 میلادی یکی از امپراطوران روم به این شهر حمله کرد و پس از اشغال کامل، تلاش کرد نام آن را به نام فرزندش آنتونینا تغییر دهد اما در این امر به موفقیت نرسید. نام استانبول برگرفته از کلمهی ایستیم، پولی است که به معنای «شهر» یا «مرکز شهر» است.

سالها بعد با ضرب سکههایی که نام استانبول روی آنها نقش بسته بود، این اسم به رسمیت شناخته شد و جایگزین نام قدیمی قسطنطنیه قرار گرفت. استفاده از نام رسمی استانبول از سال 1930 انجام شد.

این شهر بیشتر از 650 اثر ملی دارد که در لیست برترینهای یونسکو (UNESCO) قرار گرفتهاند؛ آثاری از قبیل کاخ توپکاپی، حاجی صوفیه و غیره از این دست آثار هستند. این شهر دیدنی به عنوان یکی از محبوبترین مراکز توریستی به شمار میرود و مستر کارت (Master Card) این شهر را یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیا از سال 2013 معرفی کرده است؛ همچنین وبسایت معتبر Trip Advisor نیز این شهر را با تاریخ 8500 سالهاش در ردیف پربازدیدترین شهرهای دنیا در سال 2014 قرار داده است.

 

اخبار و اطلاعات

تفریح‌ها

برای درک فرهنگ و انرژی نهفته در استانبول، باید ماهها و حتی سالها در کوچهپسکوچههای این شهر پرسه بزنید و با محلیها دمخور و از زیباییهای این شهر بیمانند، شگفتزده شوید. استانبول از آن دست شهرهایی است که به سادگی نمیتوان دربارهی آن اظهار نظر کرد. شهری که تلفیقی از سنت، مدرنیته، تاریخ و آینده است. برای تجربهی خریدی متفاوت میتوانید در گرند بازار قدم بزنید، جایی که 5000 فروشگاه در60 خیابان به چشم می خورند. مرکزی تجاری که شکلگیری آن به قرن پانزدهم میلادی باز میگردد.

معمولا استانبول، جوی دوستانه دارد و مردم در کوچه و خیابان شما را برای صرف نهار و شام دعوت میکنند. میتوانید طعم غذاهای محلی را بچشید و دربارهی زندگی مردم استانبول بیشتر بدانید و با آنها برای ساعتها به گپ و گفت بنشینید. شبهای استانبول بسیار زنده است و مردم در کافههای خیابانی با نوشیدن چای ترکی و قلیان، خودشان را سرگرم میکنند و موسیقی ترکی نیز در جای جای شهر به گوش میرسد. میتوانید نهار و شام خود را با بشقابهای کوچک مزه نظیر پیده، هوموس و تبوله شروع کنید. غذاهای اصلی شامل انواع کبابهاست و وعدههای غذایی معمولا به نوشیدن چای ترکی ختم میشود. هرگز نوشیدن قهوههای ترک را فراموش نکنید و برای لحظهای هم شده، لذت نوشیدن بهترین قهوههای دنیا را احساس کنید.

توصیه میشود حتما قسمت آسیایی ترکیه را هم بازدید کنید. استانبول تنها شهری است که در آسیا و اروپا هم زمان واقع شده است! با قدم زدن در شهر، مردان کهنسال زیادی را میبینید که در حال بازی کردن تخته هستند؛ یک قهوهی ترک سفارش دهید و این بازی جذاب را کنار آن، امتحان کنید. اگر از گشت و گذار در شهر خسته شدهاید و به دنبال کمی آرامش هستید، به حمامهای ترکی بروید و لذت ماساژ دلاکها را بچشید تا خستگی روز را از بدنتان دور بریزید.

 

آب و هوا

آب و هوای استانبول، ترکیبی از آب و هوای مدیترانهای، استوایی و اقیانوسی است و با توجه به وسعت این سرزمین، میتوان آب و هوای متغیری را در آن مشاهده کرد. در زمانهای مختلف سال، بعضی مناطق، بارانهای بیشتری را تجربه میکنند و رطوبت و گرمای بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارند. تابستان در استانبول از ماه جون تا سپتامبر طول میکشد که ظاهرا تابستانهایی خشک دارد. آگوست، خشکترین ماه سال است و تقریبا 4 روز در این ماه، استانبول باران را تجربه میکند. روزها طولانی و گرم و تقریبا ده ساعت آفتابی است.

 

غذاها

غذاهای استانبول دارای تنوعی بینظیر و نشأت گرفته از فرهنگ غنی کشور ترکیه است. در سفر به استانبول رفتن به رستورانهای زنجیرهای معروف همچون مکدونالد را فراموش نکنید و از طعم متفاوت غذاهای ترکی لذت ببرید. ما در اینجا لیستی از بهترین غذاهای این کشور را با هم مرور میکنیم:

صبحانهی ترکی (Turkish Breakfast)

عادات صبحانه در کشور ترکیه با دیگر کشورهای دنیا متفاوت است. برای مثال، ترکها در وعدهی صبحانه، چای را جایگزین قهوه کردهاند و تکههای خیار و گوجهفرنگی، زینتبخش بشقابهای صبحانه این مردم است. بقیهی مواد، مشابه صبحانهی کشورهای دیگر است. معمولترین نوع نان در این کشور، نان سفید است که به اکمک معروف است. پنیر سفید، پنیر کاشار، زیتون سیاه و سبز، کره، عسل، سرشیر، املت و تخممرغ از موادی هستند که در بشقابهای صبحانه قرار میگیرند.

منمن (Menemen)

ممنمن نوعی املت خوشمزهی ترکی است. پیازها و فلفلهای بریده شده با گوجهفرنگی، مخلوط و در ماهیتابه سرخ میشوند و در نهایت تخممرغ، جعفری، فلفل سیاه و قرمز به آن اضافه میشود. غذایی ساده و ارزان که شما را به خودش معتاد میکند. ترکها برای صبحانه، بیشتر این املت را سفارش میدهند.

مزه (Meze)

مزه بیشتر نوعی پیشغذای سرد محسوب میشود. اغلب میزبان رستوران پیش از این که غذای اصلی را سرو کند، میز را با مزههای مختلفی پُر میکند. هر نفر یک یا چند بشقاب مزه دارد که در وسط میز قرار میگیرد. معمولا نان تست هم به همراه مزهها روی میز قرار میگیرد. بیشترین مزههایی که در استانبول استفاده میشوند، شامل:

 • رب گوجهفرنگی تند
 • بادمجان گریل شده به همراه ماست
 • سالاد بادمجان گریل شده
 • بادمجان سرخ شده با سس گوجه
 • لوبیا چیتی

اسکندر کباب (Iskender Kebap)

اسکندر کباب در واقع از تکههای گوشت گوساله درست شده است که ادویههای تند به آن اضافه شده و به همراه سس، نان پیده و ماست در بشقاب سرو میشود. در صورتی که تمایل داشته باشید، کمی روغن نیز روی کباب شما ریخته میشود. بورسا (Bursa) به عنوان خاستگاه این غذای بهشتی شناخته میشود.

آدانا کباب (Adana Kebap)

اگر اهل خوردن گوشت هستید، این کباب بهترین گزینه است. نام این کباب از شهر آدانا که در جنوب شرقی کشور واقع شده، آمده است. با این که موادی که در این کباب استفاده میشود، محدود است اما تهیهی آن از قواعد پیچیدهای تبعیت میکند. مواد اصلی این کباب، گوشت گوساله و کمی چربی دم گوسفند است. برای این کباب از گوشت گوسالهی نر استفاده میشود که اصولا یک سال کوچکتر از سن واقعی است. حیوان باید در چراگاههای طبیعی رشد کرده و علف تازه، خورده باشد. پس از مخلوط کردن مواد، فلفل سیاه، فلفل قرمز و نمک به آن اضافه و گوشت به سیخ کشیده میشود.

کویو کباب (Kuyu Kebabi)

خاستگاه این کباب به شهر کاستامونو (Kastamonu) در غرب دریای سیاه باز میگردد. نام کباب از شیوهی پخت آن گرفته شده است. کویو به معنای «خوب » است. گوشت گوسالهی ماده باید به خوبی و آرامی در حالی پخته شود که به حالت آویزان روی آتش قرار گرفته است. برای طعمدار کردن این کباب به تعدادی شاخهی درخت کاج احتیاج داریم.

 

گشت و گذار

نام استانبول با تاریخ و فرهنگ، عجین شده و امروزه خاستگاه بیمانندی برای گردشگران در سراسر دنیا است. استانبول به عنوان شهری مدرن شناخته میشود که به میراث تاریخی خود وفادار است. بازارهای قدیمی، مساجد، کلیساها و دیگر جاذبههای تاریخی در جای جای این شهر زیبا به چشم میخورند. با هم نگاهی به مهمترین آنها میاندازیم:

برج گالاتا (Galata Tower)

برج گالاتا با ارتفاع 67 متری خود آسمان استانبول را شکافته و چشماندازی بینظیر از شهر قدیمی و اطراف آن برای گردشگران فراهم کرده است. این برج به عنوان بلندترین برج استانبول شناخته میشود که در سال 1348 بنا نهاده شده است. در طول قرنها، نمای این برج تغییراتی داشته و حتی زمانی هم به عنوان برج آتشنشانی از آن استفاده میشده است. امروزه در بالای این برج، کافیشاپ، رستوران و کلوپ شبانهای نیز به چشم میخورد که رفت و آمد در آنها به وسیلهی آسانسور هم امکانپذیر است.

موزهی باستان شناسی (Istanbul Archaeological Museum)

یکی از مهمترین موزههای ترکیه است. در واقع این موزه شامل سه موزهی مجزاست (موزهی شرق باستان، موزهی باستانشناسی استانبول و موزهی هنرهای اسلامی و ترکی). در این موزه که در سال 1891 به عنوان اولین موزهی ترکیه راهاندازی شد و در طبقهی همکف کاخ توپکاپی قرار گرفته است، بیش از یک میلیون قطعه از تمدنهای مختلف نگهداری میشود. این موزه در محلهی سلطان احمد واقع شده است و انبوهی از هتلها آن را احاطه کردهاند. آثاری همچون تفاهمنامهی قادس و مجسمهی زنجیرلی در اینجا نگهداری میشود.

کاخ دولما باغچه (Dolmabahce Palace)

لاکچری، مجلل و زیبا تنها چند نمونه از صدها صفتی است که میتوان زیبایی این کاخ را با که با کاخ ورسای مقایسه میشود، توصیف کرد. در ساخت این کاخ که در قرن نوزدهم میلادی بنا نهاده شده، از 19 تن ورقهی طلا استفاده شده است. معماری مجللترین کاخ ترکیه، ترکیبی از معماری اتومان با سبک معماری اروپایی نئوکلاسیک، باروک و روکوست. این کاخ دارای 285 اتاق، 46 هال و 6 حمام است. بین سال های 1856 تا 1924، شش تن از سلاطین ترکیه از این کاخ به عنوان اقامتگاه خود استفاده کردهاند. تمام ساعتهای این کاخ روی ساعت 9.05 دقیقه تنظیم شدهاند. (در این ساعت، آتاتورک در سال 1983 دار فانی را وداع گفت). این کاخ در محلهی بشیکتاش و قسمت اروپایی استانبول واقع شده است.

مسجد سلیمانیه (Suleymaniye Mosque)

گردشگران، دربارهی آرامش و زیبایی مطلق این مسجد و حس معنوی آن بارها گفتهاند. این مسجد در محلهای واقع شده است که به نام کوچهی معتادها شهرت پیدا کرده است (در گذشته در چایخانهی این محله، حشیش خرید و فروش میشده است). این بنا به دستور سلطان سلیمان بنا نهاده شده و در واقع معماری آن، تلفیقی از معماری اسلامی و بیزانس است. طی سالها این مسجد به شدت تخریب شده است (در جنگ جهانی اول قسمتی از آن تخریب شد). این مسجد دارای 4 مناره است که نشان میدهد توسط یک سلطان ساخته شده است و در اواسط قرن بیستم نیز بازسازی شد.

مسجد آبی (Blue mosque)

مسجد آبی، اوایل قرن هفدهم میلادی بنا نهاده شد و امروزه به عنوان مکانی برای عبادت مسلمانان به شمار میرود. این بدان معناست که گردشگران طی ساعاتی که مسلمانان در حال عبادت هستند، نمیتوانند از این مکان دیدن کنند و همچنین برای ورود به این محل باید کفشهای خود را در بیاورند و موهایشان را بپوشانند. مبلغ ناچیزی برای بازدید از این گنجینهی گرانبها باید پرداخت کرد که 20000 کاشی سرامیکی جای جای آن را پوشانده است (200 پنجرهی رنگی شیشهای در این مسجد جایگذاری شده است). این مسجد که به وسیلهی سلطان احمد ساخته شده، نامش را از کاشیهای آبی رنگ خود گرفته است.

 

زبان

زبان ترکی، زبان رسمی مردم ترکیه است و براساس قانون اساسی، هیچ زبانی جز آن در مدارس و مقاطع تحصیلی تدریس نمیشود.

 

واحد پولی

واحد پول این کشور، لیره یا لیر ترکیه است و هر لیره برابر با صد کروش است.

 

نکات منفی

 

1. ابراز محبت نظیر بوسیدن، در آغوش گرفتن و... (حتی میان زن و شوهر) در مکانهای عمومی، چندان وجههی خوبی ندارد.

2. اگر آقا هستید، کنار خانمها ننشینید و یا با آنها صحبت نکنید؛ زیرا آنها از این کار احساس خطر میکنند.

3. انتظار نداشته باشید که فروشندگان مرد با یک گردشگر خانم که یک همراه مرد دارد، صحبت کنند. مردان ترکیه برای حفظ حرمت خانمها، فقط با همراه مرد آنها صحبت میکنند.

4. هیچگاه علامت بینالمللی ok را در ترکیه استفاده نکنید. (انگشت شست و انگشت اشاره را به صورت یک دایره در نیاورید)؛ زیرا این علامت در ترکیه مفهوم بدی دارد.

5. در مورد کمال آتاتورک بدگویی نکنید، زیرا او بنیانگذار جمهوری ترکیه است و بین ترکها محبوبیت زیادی دارد.

6. به خاطر داشته باشید که در رستورانها و کافههای ترکیه، سیگار کشیدن رایج است و بنابراین درخواست از دیگران جهت خودداری از سیگار کشیدن، کار گستاخانهای محسوب میشود.

7. اگر کسی را به رستوران دعوت کردهاید، کل مبلغ غذا را پرداخت کنید. تقسیم کردن مبلغ صورتحساب با شخصی دیگر، بیادبی محسوب میشود.

8. اگر به صرف یک وعدهی غذایی مانند ناهار و یا شام دعوت شدید، دقت کنید در بار اول دعوت را قبول نکنید و زمانی که میزبان دعوت را برای بار دوم و یا سوم تکرار کرد، آن وقت دعوت او را بپذیرید.

9. هرگز با مردم ترکیه، بحث سیاسی و یا حتی فوتبالی نکنید. آنها نسبت به مسایل سیاسی، دینی و ورزشی حساس هستند.

 

رستوران ها

اگر به استانبول میروید، با صدها گزینه برای صرف نهار و شام مواجه هستید. علاوه بر آن غذاهای چینی، ایتالیایی، ژاپنی را نیز میتوانید در جای جای شهر پیدا کنید. اما سفر به استانبول، بدون یک وعده اتومان چه فایدهای دارد؟ ما در اینجا چند رستوران معروف استانبول را معرفی میکنیم:

رستوران Kebapçı Etiler

این رستوران، آخرین سرمایهگذاری نصرت گوکچه، یکی از متخصصان صنعت غذا و نوشیدنی است که به تازگی خانهی استیک او با افتتاح شعبهای در دوبی، بینالمللی شده است. این رستوران به خاطر کبابهای باکیفیتش خیلی زود شهرهی خاص و عام شد. ما پیشنهاد میدهیم غذای خود را با پیشغذای « içli köfte» شروع کنید و بعد سراغ آدانا کباب و یا دنر بروید. برای وعدهی پایانی هم حتما katmer را امتحان کنید.

رستوران Asitane

طی 25 سال گذشته، این رستوران به خاطر تخصصاش در پخت غذای اتامان (Ottoman)، شهرتی برای خودش دست و پا کرده است. تحقیق زیادی روی غذاهای منو انجام شده و منوی کاملی در اختیار مهمانان قرار گرفته است. این رستوران در بوتیک هتل کاریه (Kariye) در نزدیکی موزهی چورا (Chora) واقع شده است و پیشغذاهای سرد و گرم، برنج پاستا، ماهی و انواع دسر در آن برای مهمانان سرو میشود.

رستوران Hünkar Lokantasi

رستورانی که قدمت آن به 65 سال پیش باز میگردد و در آن، ترکیبی از غذاهای سنتی ترکیه و اتومان برای مهمانان سرو میشود. شما میتوانید غذای خود را از منو انتخاب کنید و یا به صورت سلف سرویس آن را از روی میزها بردارید. در این رستوران، غذاهای گیاهی هم برای کسانی که گوشت نمیخورند، در نظر گرفته شده است.

رستوران میکلا (Mikla)

این رستوران در سال 2005 افتتاح شد و امروزه به عنوان یکی از بهترین رستورانهای ترکیه شناخته میشود. این رستوران روی پشتبام هتل مارمارا پرا (The Marmara Pera Hotel) قرار گرفته است و چشماندازی زیبا از شهر و بناهای تاریخی آن همچون حاجی صوفیه و توپکاپی دارد. مالک و آشپز این رستوران، اصلیتی تورکی-اسکاندیناویایی دارد و این امر در معماری بینظیر و منوی هیجانانگیز آن نیز تأثیر خود را گذاشته است. غذاهایی که سرو میشود، شامل میگوی گریل شده با سبزیجات، نخود و شکوفههای زردآلو است. رستوران میکلا به تازگی آشپزخانهی آناتولیایی خود را گشوده و در حال به روز رسانی غذاهای خود است.

رستوران 360 Istanbul

این رستوران، برندهی چندین جایزه و بالای سقف ساختمان قرن نوزدهم قرار گرفته است که منظرهای پانورامیک از استانبول برای مهمانان خود فراهم کرده است. تمرکز این رستوران بر خلق تجربهای بینظیر برای مهمانان و ایجاد محیطی امن برای آنان است. مهمانان و گردشگران، شیفتهی طراحی و جو دوستانهی این مکان هستند. این رستوران علاوه بر غذاهای ترکی، غذاهای مدرن و محبوب دیگر ملتها را نیز سرو میکند و در آن، انواع غذاهای خوشمزه نظیر اختاپوس، ماهی تازه، کوکتل و نوشیدنیهای متنوع سرو میشود. این رستوران تا پاسی از شب باز است و گردشگران میتوانند اوقات خوشی را در آن تجربه کنند.

 

مراکز خرید

آکمرکز (Akmerkez)

این مرکز خرید در منطقهی بشیکتاش قرار گرفته است و کنار آن، مراکز تجاری لونت (Levent) و مازلاک (Maslak) واقع شدهاند. این مرکز خرید، 250 فروشگاه در 4 طبقه دارد و مساحت آن بالغ بر 180000 متر مربع است. در این مال که جایزهی بینالمللی بهترین مرکز خرید را نیز به دست آورده است، فروشگاههای پوشاک، لوازم منزل، لوازم الکترونیکی و مد وجود دارد و در فودکورت آن، رستورانها و کافههای مشهوری نیز به چشم میخورند. همچنین فروشگاه زنجیرهای برند پیپر مون (Paper Moon) نیز در آن واقع شده است.

جواهر استانبول (Istanbul Cevahir)

این فروشگاه در تمام ساعات، مملو از خریداران و گردشگران کشورهای مختلف است و در قلب شهر استانبول با بیش از 200 فروشگاه و در 6 طبقه واقع شده است. این مرکز خرید، میزبان بسیاری از برندهای ترکی و بینالمللی است و بیشتر خانوادهها و بچهها به خاطر سالنهای سینما، پارکهای موضوعی و گیمسنترها ترجیج میدهند برای تفریح به این مرکز خرید بروند. علاوه بر برندهای زنجیرهای غذا، میتوانید انواع غذاهای ترکی را نیز در اینجا پیدا کنید و اوقات خوشی را همراه خانواده و فرزندان برای خود رقم بزنید.

ایستینیه پارک استانبول (Istiniye park)

میتوانید بهترین و برترین برندهای ترکی و بینالمللی را در این مرکز خرید پیدا کنید. 300 فروشگاه مختلف با تنوعی فوقالعاده در انتظار شماست، حتی کمپانی IMAX اولین سینمای خود در ترکیه را در اینجا راهاندازی کرده و مشتاقان زیادی را از سراسر استانبول به سوی خود کشانده است. برندهای محبوبی همچون D&G ،Dior و Zara در این مرکز خرید شعبه دارند و انواع سرگرمیها و غذاهای متنوع برای مردم در نظر گرفته شده است.

 

Property Location With a stay at Flats Company- Firuze Apartment, you'll be centrally located in Istanbul, steps from French Street and Museum of Innocence. This apartment is close to Suleymaniye Mosque and Topkapi Palace.Rooms Make yourself at home..
Florenta Hotel بدون رتبه
Property Location With a stay at Florenta Hotel in Istanbul (Old City), you'll be minutes from Cagaloglu Hamami and Cemberlitas Bath. This hotel is close to Basilica Cistern and Hagia Sophia.Rooms Make yourself at home in one of the 34 individually decorated..
Florin Hotel بدون رتبه
Property Location With a stay at Florin Hotel in Istanbul (Istanbul City Center), you'll be within a 10-minute drive of Grand Bazaar and Suleymaniye Mosque. This hotel is 1.2 mi (1.9
FLORYA HOUSE HOTEL بدون رتبه
With a stay at FLORYA HOUSE HOTEL in Istanbul (Bakırköy), you'll be within a 10-minute drive of Istanbul Aquarium and Istanbul Aydın University. This inn is 9.2 mi (14.8 km) from Mall of Istanbul and 12.2 mi (19.7 km) from Grand Bazaar.
Four Doors Hotel بدون رتبه
Property Location With a stay at Four Doors Hotel in Istanbul (Old City), you'll be minutes from Hippodrome and Blue Mosque. This hotel is close to Basilica Cistern and Hagia Sophia.Rooms Make yourself at home in one of the 18 air-conditioned rooms featuring..
Property Location Located in Istanbul (Bagcilar), Four Points by Sheraton Istanbul Batisehir is close to Mall of Istanbul and TurkuaZoo. This hotel is within the vicinity of Forum Istanbul and Ataturk Olympic Stadium.Rooms Make yourself at home in one..
Property Location Centrally located in Istanbul, Four Points By Sheraton Istanbul Dudullu is convenient to Yeditepe University and Brandium AVM. This hotel is within the vicinity of Ulker Sports Arena and Watergarden.Rooms Make yourself at home in one..
Fox Apart بدون رتبه
Property Location Located in Istanbul (Esenyurt), Fox Apart is convenient to Fatih Cami and Medicana International Istanbul Hospital. This hotel is within close proximity of Beylicium Shopping Center and Marmara Park Shopping Center.Rooms Make yourself..
Fraser Place Antasya Istanbul بدون رتبه
Property Location Located in Istanbul (Umraniye), Fraser Place Antasya Istanbul is close to Watergarden and Ulker Sports Arena. This hotel is within the vicinity of Emaar Square Mall and Beylerbeyi Palace.Rooms Make yourself at home in one of the 80..
Frida Suites and Aparts بدون رتبه
Property Location With a stay at Frida Suites and Aparts in Istanbul (Cihangir), you'll be minutes from Museum of Innocence and French Street. This apartment is close to Mixer and Topkapi Palace.Rooms Make yourself at home in one of the 12 air-conditioned..