آنتالیا در یک نگاه

اولین چیزی که با شنیدن نام آنتالیا در ذهن‌ها تداعی می‌شود، سواحل زیبای مدیترانه‌ای است. این سواحل زیبا سالیانه، خیل عظیمی از گردشگران را به سوی خود می‌کشانند. اگرچه گذراندن اوقات در کنار این سواحل، لذت خاص خود را دارد اما رفتن به آن‌ها بدون تجربه‌ی تفریحات آبی‌اش مخصوصا غواصی، کامل نخواهد بود. هتل‌های فوق‌العاده لوکس و راحت آنتالیا، لذت اقامت در این شهر و گذران اوقات در کنار این سواحل را دو چندان خواهند کرد. شاید کمتر کسی از این موضوع اطلاع داشته باشد که آنتالیا یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری سلامت در ترکیه به شمار می‌رود.

نقاط دیدنی و گردشگری

هرچند سواحل آنتالیا عامل بسیار مهمی در جذب گردشگران است، اما عوامل دیگری هم هستند که شاید به اندازه‌ی این عامل، سهمی در جذب گردشگران نداشته باشند اما به نوبه‌ی خود مهم هستند. آنتالیا علاوه بر مناظر طبیعی زیبا و بدیع، برای علاقه‌مندان به تاریخ نیز جذاب است. از مهمترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا می‌توان از شهر قدیمی آنتالیا (کالیچی)، موزه‌ی آنتالیا، دروازه‌ی هادریان و غار کارائین نام برد.

بهترین زمان سفر

آنتالیا در ماه آوریل (تقریبا معادل با ماه اردیبهشت) بهترین آب و هوا را دارد زیرا نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم. اما به جز آوریل، بهترین زمان برای سفر به آنتالیا بین ماه‌های سپتامبر و دسامبر (تقریبا بین اواخر شهریور تا ابتدای دی) و همچنین بین ماه‌های مارس و ژوئن (تقریبا فروردین تا اواخر خرداد) است. سفر در فاصله‌ی زمانی ژانویه تا ابتدای مارس (تقریبا معادل دی ماه تا ابتدای فروردین) چندان توصیه نمی‌شود زیرا این ماه‌ها نسبتا سرد و همراه با باران‌های شدید هستند.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

زبان رسمی کشور ترکیه، ترکی استانبولی است. واحد پول کشور ترکیه، لیر ترکیه است. ساعت رسمی ترکیه از ساعت ایران، یک ساعت و نیم عقب‌تر است.

غذاهای محلی محبوب

در رستوران‌های آنتالیا می‌توانید انواع و اقسام ماهی و غذاهای دریایی را با چاشنی‌های متنوع تجربه کنید. اغلب غذاهایی که در شهرهای دیگر ترکیه طبخ می شود در آنتالیا نیز وجود دارد ولی ممکن است با اندکی تفاوت در سرو و تهیه همراه باشد. برخی از غذاهای محبوب در آنتالیا عبارتند از: بورک (Borek)، شش کباب، بال کبابی و سوپ پاچه (کله پاچه)

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در آنتالیا چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

شهر قدیمی آنتالیا (کالیچی)

شهر قدیمی آنتالیا (کالیچی)

موزه‌ی آنتالیا

موزه‌ی آنتالیا

قلعه‌ی رومی

قلعه‌ی رومی

ساحل کنیالتی

ساحل کنیالتی

کجا اقامت کنیم

هتل ها در آنتالیا بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره

هتل های نزدیک فرودگاه آنتالیا

Latanya Palm Hotel Luna Hotel Latanya Palm Nun Boutique Hotel IC Hotels Airport

هتل های ۵ ستاره آنتالیا - پیشنهادهای ویژه

The Marmara Antalya

The Marmara Antalya

فقط اتاق

يكشنبه, 01 اردیبهشت 1398 برای 7 شب