بانکوک در یک نگاه

یکی از چشم نوازترین جاذبههای بانکوک، انعکاس مناظر اطراف در رودخانه چائوپرایاست. سالانه گردشگران زیادی از بانکوک بازدید میکنند و فهمیدن علت اینکه چرا این شهر بین مردم همه جای دنیا اینقدر محبوب است، کار سختی نیست. در یک کلام میتوان گفت، بانکوک شهرتفاوتهاست. از بازدید از معابد شگفتانگیز و پر زرق و برق گرفته تا توکتوک سواری در شلوغی محلهی چینیها، یا هنگامی که سوار قایق شده و سری به بازار شناور بانکوک میزنید. مراکز خرید و هتلهایی بسیار لوکس که به طرز باورنکردنی خدمات ارزان ارائه میدهند و با مهماننوازی معروف تایلندی به شما خوش آمد میگویند.

نقاط دیدنی و گردشگری

بانکوک از 200 سال پیش به عنوان مرکز تجاری و بندر مبادلاتی در کرانهی غربی رود چائوپرایا رونق گرفت. امروزه با وجود اینکه بانکوک به شهری مدرن تبدیل شده است ولی همچنان عناصر قدیمی شهر مانند معابد با شکوه، چشمها را خیره میکند. برخی از معروفترین جاذبههای گردشگری بانکوک شامل بازار روی آب " Floating Market"، محلهی چینیها " Chinatown"، صومعهی وات پو" Wat Pho" و رودخانهی چائوپرایا " Chao Phraya River" هستند.

بهترین زمان سفر

آوریل گرمترین ماه سال در بانکوک است با میانگین دمای 31 درجه سانتیگراد و سردترین ماه سال دسامبر است با 26 درجه سانتیگراد. پر باران ترین ماه سال سپتامبر با میانگین بارش باران 220 میلی متراست. بهترین ماه سال برای شنا کردن در دریا آوریل است، وقتی که میانگین دمای دریا به 30 درجه سانتیگراد می رسد. ماههای دسامبر و ژانویه از نظر شرایط آب و هوایی، بهترین ماههای سال برای سفر به این کشور است.

 

واحد پول، زبان و زمان رسمی

زبان تایلند، تایلندی است. واحد پول این کشور بت تایلند است و ساعت در تایلند، سه ساعت و نیم از ایران جلوتر است.

غذاهای محلی محبوب

غذاهای تایلندی معمولا رایحهای قوی داشته و تند هستند. در آشپزی تایلندی سعی بر آن است که علاوه بر استفاده از موادی با ارزش غذایی بالا، غذاها خوش طعم هم باشند. در آشپزی این کشور به طعم و رنگ و جزییات غذا توجه زیادی میشود. "تام یوم گونگ" یا سوپ میگو اسپایسی یکی از طعمها و رایحههای اصلی تایلندی را داراست. ترکیبی از سبزیجات تازه با رایحهی ادویههای مختلف. از دیگر غذاهای معروف و محبوب تایلندی میتوان از "سوم توم" یا سالاد پاپایا سبز اسپایسی، "توم خا کِی" یا سوپ نارگیل و مرغ، نام برد.

 
امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در بانکوک چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

بازار روی آب

بازار روی آب

صومعه وات پو

صومعه وات پو

کاخ بزرگ و مرکز صومعه بودایی

کاخ بزرگ و مرکز صومعه بودایی

رودخانه چائوپرایا

رودخانه چائوپرایا

کجا اقامت کنیم

هتل ها در بانکوک بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره