گوانجو در یک نگاه

نام گوانجو برای هرکسی تداعی‌کننده‌ی یک مفهوم است. ورزش‌دوستان تا نام گوانجو را می‌شنوند، بی‌اختیار یاد بازی‌های آسیایی گوانجو می‌افتند و برای فعالان عرصه‌ی صنعت و تجارت، نام گوانجو تداعی‌کننده‌ی یکی از قطب‌های تجاری چین است. همه‌ی آن‌چه در مورد گوانجو گفته شد، صحیح است اما این‌ها عواملی نیستند که گردشگران را به سمت گوانجو می‌کشاند. گوانجو به سبزه‌زارها و گل‌های زیبایش مشهور است و به همین خاطر به آن شهر گل‌ها می‌گویند. گوانجو شهری است که با وجود مدرن بودن، سنت‌های قدیمی خود را نیز حفظ کرده است؛ به طوری که در یک سو خیابان‌ها و مراکز خرید شیک و ساختمان‌های مدرن سر به فلک کشیده و از سوی دیگر، معابد زیبایی که قرن‌ها قدمت دارند را مشاهده می‌کنید.

نقاط دیدنی و گردشگری

برج‌های سر به فلک کشیده، معابد کهن، مراکز تفریحی مدرن و جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا ، همانند دیگر شهرهای پر بازدید چین، در گوانجو نیز وجود دارد. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به برج کانتون (Canton Tower)، کلیسای جامع قلب مقدس (Sacred Heart Cathedral)، معبد اجدادی خاندان چن (The Chen Family Temple)، جزیره‌ی شامیان (Shamian Island) و باغ ارکیده (Orchid Garden) اشاره کرد.

بهترین زمان سفر

آب و هوای گوانجو در تمام طول سال، گرم و مرطوب است؛ به طوری که نمی‌توان چهار فصل آن را از یکدیگر تشخیص داد. باران‌های موسمی تقریبا در تمام سال وجود دارد. گوانجو تابستان‌های داغ و زمستان‌های نه چندان سرد با بارش اندک برف دارد. ماه‌های سپتامبر (مهر) تا دسامبر (آذر) از نظر شرایط آب و هوایی، بهترین زمان برای سفر به گوانجو، است.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

واحد پول کشور چین، یوآن است. بیشتر افراد محلی به زبان کانتونی (زبان محلی گوانجو) صحبت می‌کنند اما زبان ماندارین (زبان رسمی چین) نیز در این شهر، صحبت می‌شود. ساعت رسمی کشور چین در شش ماهه‌ی اول سال از ساعت رسمی ایران، سه ساعت و نیم و در شش ماهه‌ی دوم سال، چهار ساعت و نیم جلوتر است.

غذاهای محلی محبوب

این شهر نیز همانند دیگر مناطق چین، علاوه بر غذاهای متداول چین، غذاهای محلی خاص خود را نیز دارد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که در سفر به گوانجو باید انجام دهید، امتحان کردن غذاهای اصیل کانتونی (نام قبلی گوانجو) است. از مشهور‌ترین غذاهای کانتونی می‌توان به دیم سام (Dim Sum)، رول برنجی یا چانگ فن (Chang Fen)، بای کای جی (Bai qie ji)یا مرغ قطعه قطعه شده و تای یه جی (Tài yé jī) یا مرغ تایه (Taiye) اشاره کرد.

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در گوانجو چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

برج کانتون

برج کانتون

کلیسای جامع قلب مقدس

کلیسای جامع قلب مقدس

معبد اجدادی خاندان چن

معبد اجدادی خاندان چن

جزیره‌ی شامیان

جزیره‌ی شامیان

کجا اقامت کنیم

هتل ها در گوانجو بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره