کوالالامپور در یک نگاه

کوالالامپور مشهور است به شهر آسمان‌خراش‌ها. محال است کسی کوالالامپور را بشناسد اما نام برج‌های دوقولوی پتروناس را نشنیده باشد. عاشقان خرید در این شهر، راضی خواهند بود زیرا کوالالامپور پر از مراکز خرید شیک و لوکس است. این شهر در عین مدرن بودن، سنت‌های قدیمی‌اش را نیز حفظ کرده است. اما دلایل سفر به مالزی تنها به این موارد، محدود نمی‌شود. پارک‌های تفریحی، مناظر طبیعی دل‌انگیز، معابد بودا با مجسمه‌های زیبا و معماری‌های خارق‌العاده، تنها نمونه‌هایی از دلایلی است که گردشگران بی‌شماری را به سوی کوالالامپور می‌کشاند.

نقاط دیدنی و گردشگری

تنوع مکان‌های دیدنی، کوالالامپور را به یکی از پر بازدید‌ترین مقاصد گردشگری جهان، تبدیل کرده است. برج‌های سر به فلک کشیده، معابد بودایی، جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا، مراکز خرید بسیار شیک و مراکز تفریحی و پارک‌های آبی بسیار مدرن، باعث بازدید سالانه میلیون‌ها گردشگر از این شهر شده است. از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی کوالالامپور می‌توان برج‌های پتروناس (Petronas Towers)، کلمار تراپیکال (دهکده‌ی فرانسوی‌ها) (Colmar Tropicale)، معبد باتو کیوز (Batu Caves) و ارتفاعات گنتینگ (Genting Highlands) را نام برد.

بهترین زمان سفر

این شهر دارای آب و هوای استوایی است. آب و هوای کوالالامپور در بیشتر ماه‌های سال گرم و مرطوب است. گرم‌ترین ماه سال، سپتامبر (مهر) است که دما تا 37 درجه سانتیگراد هم می‌رسد اما میانگین آن، حدود 28 درجه است. خنک‌ترین ماه سال، ژانویه (بهمن) و بیشتر بارندگی در ماه نوامبر (آذر) است. بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور، بین ماه‌های می تا جولای (تقریبا معادل ماههای خرداد و تیر است) زیرا در این ماه‌ها، کوالالامپور گرما و رطوبت کمتری دارد.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

واحد پول کشور مالزی، رینگیت است. زبان رسمی کشور مالزی، مالایی و زبان دوم این کشور، انگلیسی است. ساعت رسمی مالزی در 6 ماهه‌ی اول سال، سه ساعت و نیم و در 6 ماهه‌ی دوم سال، چهار ساعت و نیم از ساعت ایران جلوتر است.

غذاهای محلی محبوب

در کشور مالزی اقوام مختلفی زندگی می‌کنند، و همین تنوع قومی، باعث تنوع در غذاهای این کشور نیز شده است. غذاهای مالزی از فرهنگ غذایی چین و هند تاثیر زیادی گرفته و طعم‌ها و مزه‌های متنوعی دارد. در مالزی، نگران تهیه‌ی غذای حلال نباشید زیرا اکثریت ساکنان مالزی و به ویژه کوالالامپور، مسلمان هستند. از مشهورترین غذاهای مالزی می‌توان به غذای ملی مالزی یعنی ناسی لماک (Nasi Lemak)، ساتای (Satay)، لاکسا (Laksa) و رندانگ (Rendang) اشاره کرد.

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در کوالالامپور چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

برج‌های پتروناس

برج‌های پتروناس

دهکده‌ی فرانسوی‌ها

دهکده‌ی فرانسوی‌ها

معبد باتو کیوز

 معبد باتو کیوز

ارتفاعات گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ

کجا اقامت کنیم

هتل ها در کوالالامپور بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره

هتل های نزدیک به مراکز خرید کوالالامپور

Aura Hotel ANSA City Comfort Hotel Bukit Bintang InnB Park Wolo Bukit Bintang