پراگ در یک نگاه

پراگ شهر هزار مناره است. شهری که مالامال از شگفتی‌های بی‌نظیر است و تصویر گنبدهای طلایی‌اش بر سینه‌ی رودخانه ولتاوا (Vltava Beach) رهگذران را مجذوب خود می‌کند. کلیساهای رومی، کلیساهای گوتیک، کاخ‌های باروک، باغ‌های دیدنی و معماری کوبیسم، پراگ را تبدیل به شهری بی‌بدیل کرده است. نیازی نیست که در معماری صاحب‌نظر باشید، کافی است چرخی در این شهر بزنید تا زبان به تحسین زیبایی‌های این شهر رمزآلود بگشایید. پراگ می‌تواند شما را به عنوان یکی از شیفتگان موسیقی کلاسیک، پاپ، راک و یا هر ژانر دیگری به این شهر بکشاند. با تماشای تالار قدیمی شهر به کنه تاریخ بی‌نظیر آن بروید و مجذوب این شهر شوید.

نقاط دیدنی و گردشگری

اگر سری به باغ‌ها و پارک‌های تاریخی پراگ بزنید، نفس‌تان از زیبایی این مکان‌های دیدنی در سینه حبس می‌شود. اگر نوای موسیقی و ساز در کوچه‌های این شهر به گوش‌تان رسید، چشم‌هایتان را ببندید و آرامش این لحظه‌ها را برای روزهای پر مشغله‌ی آینده، ذخیره کنید. اگر حوصله‌ی بچه‌ها سر رفته است، حتما به باغ وحش پراگ سری بزنید که قطعا یکی از زیباترین باغ وحش‌های دنیاست. موزه‌ی اسباب‌بازی که درست در قلعه‌ی پراگ واقع شده است را هرگز فراموش نکنید. دیدنی‌های این شهر زیاد است ولی بازدید ازین مکانها را فراموش نکنید:ساحل ولتاوا Vltava Beach، ساحل اسمچوف Smíchov Beach قلعه‌ی پراگ (Pražský Hrad)، پل چارلز (Charles Bridge (Karlův Most) ساعت نجومی پراگ ((Pražský Orloj))، خانه‌ی رقصان (Dancing House)

بهترین زمان سفر

پراگ، زمستانی سرد و تابستانی نسبتا گرم دارد. میانگین دما در روزهای سرد زمستانی به صفر درجه و در تابستان‌های گرم نیز به 19 درجه می‌رسد. این شهر چهار فصل را در طی سال تجربه می‌کند. اگر قصد دیدن این شهر رویایی را دارید، تابستان را برای سفر خود انتخاب کنید. دمای هوا در این فصل به طور میانگین 20 درجه‌ی سانتیگراد است ولی اگر می‌خواهید سفری فراموش‌نشدنی داشته باشید، چمدان‌های خود را قبل و یا بعد از تابستان یعنی حوالی ژوئن تا اکتبر ببندید؛ چرا که می‌توانید بلیت‌هایی ارزان‌تر بخرید و از شلوغی شهر نیز در امان باشید.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

پول رسمی چک، کرون است. این واحد پولی با علامت KC نشان داده می‌شود. هر کرون 100 هلر (Hellers) است که با Hal نمایش داده می‌شود. تقریبا 96% ساکنان جمهوری چک به زبان چکی صحبت می‌کنند اما نگران نباشید، برای ارتباط برقرار کردن با ساکنان این شهر به زبان انگلیسی با مشکلی مواجه نمی‌شوید. همچنین تعداد اندکی از مردم شهر به زبان آلمانی و روسی صحبت می‌زنند. زمان رسمی چک دو ساعت و نیم از ایران عقب‌تر است.

غذاهای محلی محبوب

بسیاری پراگ را به خاطر معماری بی‌نظیر و مناره‌های هزار رنگش می‌شناسند اما معماری تنها گوشه‌ای از شگفتی‌های این شهر بی‌مثال است. درست حدس زدید! می‌خواهیم درباره‌ی غذاهای پراگ صحبت کنیم، طعم‌های بی‌نظیری که در بشقاب‌های رنگارنگ برای شما آماده می‌شود، غذاهایی نظیر سوپ گوجه‌فرنگی و پودینگ‌های میوه و اشترودل سیب، انواع شیرینی‌های خوشمزه و یا هر چیز دیگری را که در پراگ انتخاب کنید، مطمئن باشید که تجربه‌ای خاص برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر به این شهر اسرار آمیز سفر می‌کنید، این غذاهای خوشمزه را حتما امتحان کنید: پنکیک (Palačinky) تریدلنیک (Trdelník) چلیچکی ((Chlebíčky گولاش (Guláš) پنیر سرخ شده (Smažený Sýr) گریلوانه کلوباسی (Grilovane Klobasy)

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در پراگ چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

قلعه‌ی پراگ

قلعه‌ی پراگ

پل چارلز

پل چارلز

خانه‌ی رقصان

خانه‌ی رقصان

ساعت نجومی پراگ

ساعت نجومی پراگ

کجا اقامت کنیم

هتل ها در پراگ بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره

هتلهای نزدیک به مرکز خرید پالادیوم

Grandium Prague Grandior Hotel Prague BoHo Prague Hotel Kings Court Hilton Prague Old Town