شانگهای در یک نگاه

نورهای رنگارنگ شانگهای در شب یکی از برجسته‌ترین دلایل بازدید این شهر است که نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. شانگهای با جمعیتی حدود 24 میلیون نفر، به عنوان دروازه چین در رودخانه یانگتز (Yangtze)، تاریخچه‌ای طولانی دارد و بزرگ‌ترین مرکز تجاری، اقتصادی و فرهنگی چین به حساب می‌آید. لازم به ذکر است که از مسافرت به شانگهای در مناسبت‌های "روز کارگر" (1 تا 3 می) و "روز ملی چین" (1 تا 7 اکتبر) اجتناب کنید؛ زیرا در این تعطیلات، اکثر مردم چین از جاذبه‌های توریستی شهر بازدید می‌کنند و شما شاهد ازدحام شدید جمعیت در این مکان‌ها خواهید بود.

نقاط دیدنی و گردشگری

شاید شانگهای به اندازه‌ی دیگر شهرهای توریستی چین، از معابد و صومعه های زیبا، بهره مند نباشد اما در عوض باغ‌ها و مناظر طیبعی دل انگیز، برج‌های سر به فلک کشیده، موزه‌ها و جاذبه‌های تفریحی مخصوص کودکان، انگیزه‌های کافی برای اینکه سالیانه میلیون‌ها گردشگر، از این شهر بازدید کنند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای می‌توان به تفرجگاه باند (Bund)، باغ یو یوآن (Yu Yuan garden)، برج تلویزیونی مروارید شرقی (Oriental pearl TV Tower) و موزه‌ی شانگهای (Shanghai Museum) اشاره کرد.

بهترین زمان سفر

شانگهای دارای آب و هوای مرطوب است و چهار فصل، متمایز دارد. زمستان‌های سرد که درجه‌ی هوا گاهی به زیر صفر درجه نیز کاهش می‌یابد ولی برف به ندرت می‌بارد. در مقایسه با تابستان‌ها که بسیار گرم و مرطوب هستند. ماه‌های بارانی از ژوئن شروع شده و تا سپتامبر ادامه دارد به طوری که از اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر، شاهد طوفان همراه با رگبارهای شدید هستید. چنانچه در این ماه‌های بارانی قصد سفر دارید، بارانی و چتر خود را فراموش نکنید. برای جلوگیری از گرمای تابستان و سرمای زمستان، فصل بهار (تقریبا معادل اواخر مارس تا پایان می) و فصل پاییز (تقریبا معادل اواخر سپتامبر تا پایان نوامبر) بهترین زمان سفر به شانگهای است.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

زبان رسمی چین، زبان ماندارین است، اما اکثریت مردم شانگهای به زبان شانگهایی صحبت می‌کنند. واحد پول کشور چین، یوآن (Yuan) است. ساعت رسمی کشور چین در شش ماهه‌ی اول سال، سه ساعت و نیم و در شش ماهه‌ی دوم سال، چهار ساعت و نیم از ساعت رسمی ایران جلوتر است.

غذاهای محلی محبوب

لذت بازدید و گشت و گذار در یک شهر، بدون امتحان کردن غذاهای محلی آن شهر، کامل نخواهد بود. شانگهای نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر به شانگهای رفتید، حتما غذاهای محلی و خصوصا غذاهای خیابانی خوشمزه‌ی این شهر را امتحان کنید. از جمله مشهورترین غذاهای محلی شانگهای می‌توان به جیدان بینگ (Jidan Bing)، یو دانزی (You Dunzi)، کانگ یو بان میان (Cong You Ban Mian) و مالا تانگ (Malal Tang) اشاره کرد.

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در شانگهای چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

تفرجگاه باند

تفرجگاه باند

باغ یو یوآن

باغ یو یوآن

برج تلویزیونی مروارید

برج تلویزیونی مروارید شرقی

موزه‌ی شانگهای

موزه‌ی شانگهای

کجا اقامت کنیم

هتل ها در شانگهای بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره

هتل های نزدیک به مراکز خرید شانگهای

Grand Hyatt Shanghai IFC Residence Grand Kempinski