شنزن در یک نگاه

هیچ کس فکر نمی‌کرد که یک بندر کوچک در حاشیه‌ی هنک گنگ، تنها در عرض چند دهه تبدیل به یک کلان‌شهر و یکی از ثروتمندترین شهرهای چین و به نوعی به یکی از قطب‌های تجاری این کشور تبدیل شود. اما این شهر علاوه بر اهمیت تجاری، یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری چین و حتی دنیا نیز به شمار می‌رود. شنزن، شهر ساختمان‌های بلند و زیبا و بهشت عاشقان خرید است. سفر به شنزن، بدون دیدن سواحل دل‌انگیز و شهربازی‌های هیجان‌انگیزش، کامل نخواهد بود.

نقاط دیدنی و گردشگری

شنزن اگرچه شهریست که یکی از قطب‌های تجاری کشور چین به شمار می‌رود اما این موقعیت تجاری و اقتصادی، تنها دلیل شهرت و محبوبیت این شهر نیست، ساختمان‌های بلند و زیبا، شهربازی‌های شاد و مهیج، مراکز تفریحی و سواحل دل انگیزش، همه ساله میلیون‌ها گردشگر را از سرتاسر جهان، به این شهر می‌کشاند. از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر می‌توان، برج کی کی 100 (KK100)، دره‌ی شاد (Happy valley)، ساحل دامیشا (Dameisha)، پارک پنجره‌ی رو به جهان (Window of the World) و پارک سافاری شنزن (Shenzhen Safari Park) را نام برد.

بهترین زمان سفر

سئول، زمستان‌های بسیار سرد و خشک و تابستان‌های بسیار گرم و مرطوب دارد. بهترین زمان سفر به سئول، بین ماه‌های مارس و می (تقریبا معادل فروردین تا اوایل خرداد) و همچنین بین ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (تقریبا معادل اواخر شهریور تا پایان آذر) است.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

واحد پول کشور چین، یوان است. اکثر ساکنان شنزن، به زبان ماندارین (زبان رسمی چین) صحبت می‌کنند. ساعت رسمی کشور چین در شش ماهه‌ی اول سال از ساعت ایران، سه ساعت و نیم و در شش ماهه‌ی دوم سال از ساعت ایران، چهار ساعت و نیم جلوتر است.

غذاهای محلی محبوب

تقریبا تمامی غذاهای چینی، در شنزن هم یافت می‌شود اما برخی غذاها در این منطقه، پرطرفدار ترند. از جمله‌ی غذاهای محبوب این شهر می‌توان به مرغ ساده (Plain Chichen)، دیم سام (Dim sum) و کانگی (congee) اشاره کرد.

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در شنزن چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

برج کی کی 100

برج  ان سئول

دره‌ی شاد

 رود چئونگ یچئون

ساحل دامیشا

شهربازی لوته ورلد

پارک پنجره‌ی رو به جهان

کاخ گیونگ بوک گانگ

کجا اقامت کنیم

هتل ها در شنزن بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره

هتل های نزدیک به مراکز خرید شنزن

Vienna Hotel Shenzhen Dongmen Old Street Hyatt Place Shenzhen Dongmen Guangdong South Union