تایپه در یک نگاه

تایپه، پایتخت کشور تایوان و ترکیبی از مدرنیته و سنت است. در این شهر از یک سو معابد کهن زیبا و از سوی دیگر خیابان‌ها و بازارهای شیک و مدرن و ساختمان‌های سر به فلک کشیده را می‌بینیم. در این شهر می‌توانید تأثیرات فرهنگ غربی، ژاپنی و چینی را به وضوح ببینید. تایپه شهری همیشه بیدار است، شهری پُر از زندگی. در این شهر می‌توانید تا پاسی از شب در بازارهای شبانه‌ی آن به گشت و گذار و خرید بپردازید و از غذاهای خوشمزه اش که به نوعی یکی از جاذبه های این شهر نیز است، لذت ببرید.

نقاط دیدنی و گردشگری

یکی از مهم‌ترین دلایلی که تایپه تبدیل به یکی از پر بازدیدترین مقاصد گردشگری دنیا شده است، تنوع جاذبه‌های گردشگری این شهر است، جاذبه‌های طبیعی، معابد بودایی، برج‌های سر به فلک کشیده، موزه‌ها و مراکز تفریحی، باعث جذب سیل عظیمی از گردشگران، با علایق مختلف، به این شهر شده اند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به برج تایپه 101، معبد لانگشان (Longshan Temple)، موزه‌ی کاخ ملی (National Palace Museum)، پارک آبی تایپه (Taipei Water park)، باغ‌وحش تایپه (Taipei Zoo) و چشمه‌های آب گرم بیتو (Beitou) اشاره کرد.

بهترین زمان سفر

تایپه، تابستان‌های بسیار گرم و پر بارانی دارد. گرم‌ترین ماه سال، جولای است که متوسط دمای آن به سی درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. حتی در اوج بارش‌ها نیز گردشگران زیادی به تایپه می‌روند و پیدا کردن یک هتل خوب برای اقامت کمی مشکل می‌شود بنابراین هتل را از قبل رزرو کنید. بهترین زمان سفر به تایپه، ماه‌های نوامبر و اکتبر (تقریبا معادل ماه‌های آبان و آذر) هستند زیرا از یک طرف از گرمای هوا کاسته می‌شود و از طرف دیگر از باران‌های سیل آسا خبری نیست.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

زبان رسمی کشور تایوان، زبان ماندارین (زبان رسمی چین) است. واحد پول کشور تایوان، دلار جدید تایوان است. ساعت رسمی تایوان در شش ماهه‌ی اول سال، سه ساعت و نیم و در شش ماهه‌ی دوم سال، چهار ساعت و نیم از ساعت رسمی ایران جلوتر است.

غذاهای محلی محبوب

تایپه، بهشت غذا دوستان است، از غذاهای دریایی تازه گرفته تا لذیذترین غذاهای خیابانی که در بازارهای محلی شبانه‌ی این شهر یافت می‌شوند. فرهنگ تایوان تحت تاثیر فرهنگ چین و ژاپن است که این تاثیر را در غذاهای تایوان نیز می‌توانید ببینید. از محبوب‌ترین غذاهای تایپه می‌توان به سوپ نودل با گوشت گوساله (Beef noodles soup)، کیک آناناس (Pineapple cake)، توفوی بدبو (Stinky tofu) و موچی (Mochi) اشاره کرد.

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در تایپه چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

لانگشان

برج  ان سئول

موزه‌ی کاخ ملی

 رود چئونگ یچئون

باغ‌وحش تایپه

شهربازی لوته ورلد

چشمه‌های آب گرم بیتو

کاخ گیونگ بوک گانگ

کجا اقامت کنیم

هتل ها در تایپه بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره

هتل های نزدیک به مراکز خرید تایپه

Place-X Hotel Taipei 101 The Tango Hotel Taipei XinYi CHARMING CITY XINYI Le Meridien W Taipei Home Hotel