تفلیس در یک نگاه

تفلیس، شهری که در آن معماری، مد و غذاهای خوشمزه به نهایت رسیده است و هر ساله، میلیون‌ها نفر برای تجربه‌ای متفاوت به خاک آن قدم می‌گذارند. در تفلیس می‌توانید دوستانه‌ترین رفتار را از مردمان این شهر ببینید. مردمانی شاد، مهربان و بی‌مانند که متفاوت‌ترین جاذبه‌ی توریستی این شهر به شمار می‌روند. اگر می‌خواهید عاشق تفلیس شوید، در این شهر غذا بخورید. غذاهایی ارزان و خوشمزه که فقط در این شهر یافت می‌شوند. این شهر که 1500 سال قدمت دارد، پایتخت گرجستان و در ارتفاعات میتاترمیندا واقع شده است.

نقاط دیدنی و گردشگری

تفلیس، شهری که تاریخ بر پیشانی آن، نقش بسته است و می‌توان حیرت گردشگران را از این زیبایی به چشم دید. برای لذت بردن از طبیعت زیبای تفلیس لازم نیست تا هتلی لوکس رزرو کنید، هرجای تفلیس که بیدار شوید، مسحور طبیعت زیبای این شهر می‌شوید. گرجستان، سرشار از جاذبه‌های دیدنی و شگفتی‌های طبیعی است که هر بینده‌ای را مجذوب خود می‌کند. برخی جاذبه های تفلیس عبارتند از : برج ساعت Clock Tower، تله کابینCable Car ، قلعه‌ی ناریکالا Narikala، حمام‌های گوگردی تفلیس Tiblisi Sulfuric Baths، کلیسای آنچیسخاتی Anchiskhati Basilica

بهترین زمان سفر

تفلیس هوایی تمیز و خنک دارد که دلیل آن قرار گرفتن این شهر در کوهستان‌هاست. در گرم‌ترین روزهای تابستان، دمای هوا به 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. پایتخت گرجستان زمستان‌هایی سرد دارد که در آن درجه‌ی هوا گاهی به صفر درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. بهترین زمان برای رفتن به گرجستان، فصل بهار و یا پاییز است.

واحد پول، زبان و زمان رسمی

مردم گرجستان به زبان گرجی صحبت می‌کنند که یکی از کهن‌ترین زبان‌های دنیاست. این زبان در کشورهایی نظیر آذربایجان، ترکیه و بخش‌هایی از ایران نیز رواج دارد. واحد پول کشور گرجستان، لاری است که به صد تتری تقسیم می‌شود. ساعت رسمی گرجستان نیم ساعت از ایران عقب تر است با این تفاوت که در این کشور تغییرات تابستانی ساعت انجام نمی‌شود.

غذاهای محلی محبوب

هر غذای گرجستان، شعری مجسم است. این تعبیری است که پوشکین، شاعر شهیر روس برای فرهنگ غذایی روسیه به کار برده است؛ فرهنگی که گردشگران از جای جای دنیا برای شناخت آن به تفلیس می‌روند و طیفی از غذاهای محلی و سنتی را می‌چشند. این فرهنگ با سبکی خاص و تنوعی بی‌نظیر، سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند و طرفداران خاص خود را دارد. برخی از غذاهای محبوب تفلیسی که در آن‌ها نقش گوشت، سبزیجات و انواع ماهی‌ها بسیار پر رنگ است عبارتند از: خینکالی Khinkali، خاچاپوری Khachapuri، خارچو Kharcho، لوبیو Lobio، سالاد گرجستانی Georgian Salad

امکان ساخت تور ترکیبی از بین ۱۱۰۰ ایرلاین و ۸۰۰ هزار هتل در سراسر دنیا
قابلیت جستجو میان هتل ها و خطوط هوایی در سراسر دنیا

برجسته ترین مقاصد گردشگری در تفلیس چیست؟

این جاذبه های دیدنی را از دست ندهید

برج ساعت

برج ساعت

موزه هنرهای تجسمی

موزه هنرهای تجسمی

قلعه‌ی ناریکالا

قلعه‌ی ناریکالا

حمام‌های گوگردی تفلیس

حمام‌های گوگردی تفلیس

کجا اقامت کنیم

هتل ها در تفلیس بر اساس ستاره

5 ستاره 4 ستاره 3 ستاره 2 ستاره 1 ستاره

هتل های نزدیک فرودگاه تفلیس

Dolabauri Iveria Inn Green Panorama Betsy's Tbilisi Inn

هتلهای نزدیک به مرکز خرید تفلیس مال

Green Queen Boutique Hotel Big Bay Tbilotel iberia didube golden palace